п’ятниця27 грудня 2024
podrobnosti.org.ua

МВФ звинуватив Росію в загостренні конфлікту, незважаючи на публічні заклики до мирних переговорів.

Дії Росії не відповідають їхнім публічним закликам до мирних переговорів. В останні місяці спостерігається загострення військових дій та збільшення авіаударів по містах.
МВФ обвинил Россию в эскалации конфликта, несмотря на публичные призывы к мирным переговорам.
_flickr_com_imfphoto_03d3c9cad4af52d61fee7c7297bd2e95_650x410_24.12.24

Цю інформацію наводить РБК-Україна з посиланням на Меморандум МВФ щодо України. Також про це повідомляє Контракти.UA.

Експерти фонду зазначають, що війна Росії в Україні триває і продовжує завдавати значних гуманітарних втрат. Повітряні удари, особливо з використанням безпілотників, стали частішими в останні місяці. Чорноморські морські шляхи залишаються відкритими, попри нещодавні атаки на вантажні судна.

"С наближенням третьої річниці російського вторгнення гуманітарні наслідки залишаються вражаючими: наявні дані свідчать про 6,75 млн біженців за межами України, разом із нещодавніми ознаками зростання зовнішньої міграції; майже 4 млн внутрішньо переміщених осіб; близько 12 тисяч загиблих і майже 26 тисяч поранених серед цивільного населення", - йдеться в документі.

За даними МВФ, більше чверті населення України були переміщені - або як біженці, або всередині країни. Відповідно до різних опитувань, більшість мігрантів, що перебувають за кордоном, все ще сподіваються повернутися в Україну, щойно покращаться умови безпеки, економічна ситуація та наявність житла. Проте їхня частка зменшується, що свідчить про подальшу адаптацію мігрантів до нових країн, що може призвести до нестачі робочої сили для відновлення після війни.

Крім того, деякі звіти вказують на те, що нові проблеми з енергетикою можуть призвести до подальшого тимчасового збільшення кількості біженців до Європи, як зазначено в Меморандумі.

Документ підкреслює, що, незважаючи на надзвичайно складні умови, викликані війною, економіка України продемонструвала значну стійкість, зростаючи на 4,2% за перші 10 місяців 2024 року, і очікується, що зростання залишиться на рівні близько 4% до кінця року.

За інформацією МВФ, економіка може відновитися швидше, особливо якщо ситуація з безпекою покращиться раніше, ніж очікувалося.

"Однак ризики залишаються надзвичайно високими - військова ескалація Росії в листопаді-грудні не узгоджується з публічними закликами до мирних переговорів і призводить до більших страждань для людей, більшої шкоди та втрат для бізнесу, а також створює додатковий тиск на бюджетні витрати та підвищує потреби у фінансуванні", - йдеться в Меморандумі.

Нагадаємо, Володимир Путін 19 грудня заявив: "Ми завжди готові до переговорів і компромісів. Просто противна сторона відмовилася від переговорів".

Базовий сценарій МВФ передбачає, що війна Росії з Україною завершиться до кінця 2025 року.