Україна презентувала дорожню карту для відкриття повітряного простору країни в умовах воєнного стану. Презентація відбулась під час заходу у Варшаві. Пише ТСН. Інформацію підтверджують Контракти.UA.
Цю інформацію повідомляє Міністерство розвитку громад та територій.
На заході зібралися близько ста представників авіаційної галузі, включаючи профільних регуляторів з Євросоюзу, Великої Британії та США, керівництво українських та іноземних авіакомпаній, які раніше виконували рейси в Україну, а також представники страхових і лізингових компаній та виробники літаків.
Віцепрем'єр-міністр з відновлення та міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба акцентував, що збереження авіаційної інфраструктури є стратегічним завданням.
“Це перше експертне обговорення, яке, як ми сподіваємося, сприятиме просуванню в питанні створення умов для відкриття повітряного простору. Під час війни для нас важливим завданням є зберегти авіаційну інфраструктуру та кваліфіковані кадри, щоб, коли настане час, ми змогли максимально швидко відновити цивільні польоти. Зрозуміло, що це дуже складне питання як з точки зору безпеки, так і з точки зору взаємодії з усіма залученими сторонами.
Саме тому ми підтримуємо платформу, на якій спільно з іноземними регуляторами галузі, авіакомпаніями, страховими компаніями, аеропортами та військовими розробляємо спільний план”, – підкреслив Олексій Кулеба. На конференції заступник міністра Сергій Деркач представив покроковий план та потреби для часткового відкриття повітряного простору. Державна авіаційна служба підготувала оцінку ризиків для цивільної авіації. Обговорювалися також питання забезпечення безпеки аеронавігації, готовності аеронавігаційної системи та аеропортів.
Нагадаємо, що в Україні змінилися правила страхування поїздки у транспорті. Тепер пасажир не є стороною договору для відшкодування завданої шкоди у разі настання страхового випадку.