- "Золоті" яйця: експерт пояснив, що відбуватиметься з цінами перед Новим роком
- Експерт розкрив, як може змінитися ціна пального на українських АЗС у разі відновлення акцизу
- Ціни на пальне: експерт прокоментував, чи спостерігається тенденція до зниження
До завершення зими в Україні можуть зрости ціни на м'ясо, молоко та кілька видів овочів. Основними чинниками такого зростання є витрати на зберігання продуктів і інфляція. Про це в ефірі "День.LIVE" розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук. Пише УНІАН. Інформацію подає Контракти.UA.
"Протягом грудня, січня, лютого та частково березня може відбутись підвищення цін на 10-15% в залежності від категорій. Які це категорії продуктів? Це м’ясо, молоко, овочі, фрукти", - зазначив фахівець.
Експерт також додав, що в цей період Україна буде покладатися на імпортовані фрукти, тому їх ціна залежатиме від курсу гривні до долара. Наразі спостерігається зниження курсу національної валюти.
Нагадаємо, що в цьому році ситуація з продовольством ускладнилася через аномальну погоду влітку, що призвела до значних втрат врожаю. Це особливо вплинуло на ціни деяких категорій овочів, зокрема, картоплі. Так, кілограм овоча у жовтні коштував майже втричі більше, ніж рік тому.
"У деяких південних регіонах втрати під час піку дозрівання культур сягали 30%", - зазначив з цього приводу Марчук.
Ціни на продукти - думки інших фахівців
Раніше УНІАН повідомляв, чи варто очікувати подальшого здорожчання овочів. Так, координатор проєкту EastFruit Weekly Ukraine Олександр Хорев зазначив, що капуста в Україні коштує на 170% дорожче, ніж минулого року. Ціни на моркву зросли на 120%.
Фахівець також додав, що в останні осінні, зимові та перші весняні місяці наша країна імпортує понад 90% від потреби тепличних помідорів та огірків. Станом на середину грудня огірки та помідори коштували на 40% більше, ніж у минулому році.
Водночас, економічний експерт, кандидат наук з державного управління Юрій Гаврилечко зазначив, що через "історичне" підвищення податків вітчизняні продукти можуть стати дорожчими за імпортні.