п’ятниця27 грудня 2024
podrobnosti.org.ua

Чи варто здавати квартиру в Києві? Деякі власники відмовляються від оренди через різні труднощі та ризики.

До 24 лютого 2022 року інвестування в нерухомість для подальшої здачі в оренду приносило значний дохід. Однак, після цієї дати ситуація кардинально змінилася. Власники квартир у Києві тепер отримують значно менше від орендних платежів.
Выгодно ли сдавать квартиру в аренду в Киеве: причины, по которым некоторые владельцы отказываются от этой идеи.
screenshot-2024-09-01-at-12-39-52-life-moya-nora-inside-koqmyprku6qz-w_22.12.24_1

Про вигідність здачі квартири в оренду в Києві повідомляє 24 Канал з посиланням на матеріал Мінфіну. Це підтверджують також Контракти.UA.

Як змінився ринок оренди житла

До початку повномасштабного вторгнення інвестування в житло для подальшої здачі в оренду було дуже вигідним. Особливо в Києві, де орендні ставки зростали щорічно, так само як і вартість нерухомості. Це давало можливість не лише отримувати прибуток "в моменті", але й капіталізувати об'єкти.

Однак після лютого 2022 року ситуація змінилася. Кількість орендарів значно зменшилася, а ставки почали знижуватися. Багато квартир залишалися порожніми місяцями, що вимагало від власників постійних витрат.

Згодом ринок оренди в Києві трохи стабілізувався, але ставки все ще залишаються відносно низькими, а вибір житла, що здається в оренду, залишається великим. Ставки іноді зростають, але ненадовго, після чого відбувається зниження.

Тому власники нерухомості можуть задуматися, що робити з квартирами – чи варто продовжувати їх здавати.

Чи вигідно зараз здавати житло у Києві

Столична рієлторка Ірина Луханіна в коментарі виданню пояснила, чи вигідно тепер здавати помешкання в Києві. Вона навела приклад середньостатистичної двокімнатної квартири на Троєщині, вартість якої становить приблизно 40 тисяч доларів. Здавати її можна в середньому за 250 доларів на місяць. Це означає, що за рік власник отримує 3 тисячі доларів. За поточних орендних ставок окупність такої квартири складає приблизно 13 років, а дохідність – менше ніж 10% річних. Це нижче, ніж до війни, і не є вигідним.

Аналізуючи житло в ціновій категорії 100 – 200 тисяч доларів, можна здавати таку квартиру за 700 – 800 доларів, що становить до 9,6 тисячі доларів на рік. Окупність такого житла – 10 років, а дохідність – 10% річних.

Преміальні квартири вартістю 400 – 500 тисяч доларів і більше здаються за 2 – 3 тисячі доларів на місяць. Отже, власник може розраховувати на 24 – 36 тисяч доларів на рік, а окупність об'єкта – 15 років.

Чому частина власників помешкань вирішують не здавати їх

Як зазначає незалежний фінансовий експерт, співвласник КІФ "Капітал Плаза" Павло Крапівін, реальні ціни на квартири у Києві цього року знизилися на 7 – 12%. Щодо орендних ставок, то вони, в порівнянні з минулим, зросли в середньому на 15%, але все ще залишаються досить низькими. До того ж потенційні орендарі постійно підвищують свої вимоги.

Не варто очікувати підвищення дохідності орендного житла або його капіталізації найближчим часом.

За словами Крапівіна, середня ефективна дохідність багатьох квартир Києва, враховуючи періоди вакантності та витрати на утримання, без прив'язки до долара складає всього 4,8 – 5,2% річних.

Тому багато власників після аналізу ситуації вважають за краще не здавати квартири, а просто закривати їх до кращих часів, усвідомлюючи, що оренда не покриє знос житла та витрати на ремонти,
– зауважує експерт.

Крім того, фахівці прогнозують, що комунальні витрати для потенційних орендарів зростатимуть. І якщо реальні доходи людей не зростуть, то винаймати житло навіть за поточними цінами зможуть все менше орендарів.