п’ятниця18 жовтня 2024
podrobnosti.org.ua

Передмістя Києва: скільки коштує квартира та чи варто інвестувати в житло за містом?

Ціни на нерухомість у передмісті Києва варіюються від 695 до 1240 доларів за квадратний метр, причому в деяких населених пунктах вартість житла майже дорівнює цінам квартир у столиці.
Ближнее пригородье. Сколько стоит квартира под Киевом и стоит ли это того?
2151015227_94c2895bcd841d1982b56941deee5710_650x410_12.10.24

РБК-Україна інформує про ціни на квартири у передмісті Києва та їхню вигідність для покупки. Цю інформацію надають Контракти.UA.

Де можна знайти найдешевші квартири у передмісті Києва

Згідно з даними ресурсу ЛУН, найдоступніше житло у Гостомелі. Середня вартість 1 кв. м тут становить 695 доларів. Однокімнатні квартири на вторинному ринку можна придбати за 25 тис. доларів, а двокімнатні – за 44,5 тис. доларів.

"Ще до війни ціни в Гостомелі суттєво відрізнялися від Київських. Проте після бойових дій під час повномасштабного вторгнення ця різниця стала ще більш значною. Це пов'язано з жахливими зображеннями зруйнованих будівель, які ще не відновлено, що стримує інвесторів", – зазначає експерт з нерухомості Олена Бондарук.

Трохи дорожче коштує нерухомість у Бучі. Тут 1 кв. м житла обходиться у 844 долари. Середня ціна однокімнатної квартири становить 33 тис. доларів, двокімнатної – 48,4 тис. доларів, трикімнатної – 75 тис. доларів.

Наступним у списку найдоступнішого житла у передмісті столиці є Ірпінь. Середня вартість 1 кв. м тут складає 950 доларів, однокімнатні квартири продаються по 35,9 тис. доларів, двокімнатні – по 55 тис. доларів, трикімнатні – по 64 тис. доларів.

Трішки дорожчою є нерухомість у Броварах. Ціна за 1 кв. м тут становить 979 доларів, вартість однокімнатних квартир – 40 тис. доларів, двокімнатних – 60 тис. доларів, трикімнатних – 72,5 тис. доларів.

У Вишгороді вартість 1 кв. м становить 1 тис. доларів. Однокімнатні квартири продаються за 41 тис. доларів, двокімнатні – за 62,4 тис. доларів, трикімнатні – за 71,5 тис. доларів.

Де найдорожча нерухомість у передмісті столиці

Найдорожча нерухомість у передмісті столиці розташована у Петропавлівській Борщагівці. Тут середня вартість 1 кв. м становить 1240 доларів. Це всього на 20 доларів дешевше, ніж у Святошинському районі столиці, і на 200 доларів дорожче, ніж у Деснянському районі. Однокімнатні квартири у Петропавлівській Борщагівці продаються за 47,5 тис. доларів, двокімнатні – за 70 тис. доларів.

Трохи нижчі ціни на нерухомість у Софіївській Борщагівці, де середня вартість 1 кв. м становить 1210 доларів. Однокімнатні квартири можна придбати за 46 тис. доларів, двокімнатні – за 67 тис. доларів, трикімнатні – за 92 тис. доларів.

"Ціни на Борщагівках вищі, ніж у Деснянському районі, оскільки на Правий берег, в тому числі й передмістя, спостерігається більший попит. З огляду на розвиток інфраструктури, на Софіївській та Петропавлівській Борщагівках є все необхідне: це "місто в місті", – пояснює Бондарук.

Також однією з найдорожчих у передмісті Києва є нерухомість у Вишневому, де 1 кв. м в середньому коштує 1,08 тис. доларів. Однокімнатну квартиру можна купити за 42,5 тис. доларів, вартість двокімнатних квартир – 59 тис. доларів, трикімнатних – 78,9 тис. доларів.

Додатково варто зазначити, що за даними ресурсу Rieltor.ua, у Гатному 1 кв. м коштує 1216 доларів, а середня ціна однокімнатної квартири тут становить 48,5 тис. доларів, двокімнатної – 77 тис. доларів.

У Крюківщині 1 кв. м коштує 1 107 доларів, однокімнатні квартири продаються за 40 тис. доларів, двокімнатні – за 64 тис. доларів.

Чи вигідно купувати житло у передмісті

"Середня вартість 1 кв. м в передмісті на 20% нижча, ніж у Києві. Проте ринок заміської нерухомості пропонує більше бюджетних малометражних квартир, що користуються великим попитом", – пояснює Бондарук.

Водночас експерт зазначає, що якщо враховувати окупність, то в Києві оренда значно вища, тому вигідніше інвестувати в новобудови столиці.

Що слід врахувати при купівлі квартир у передмісті

"Що стосується новобудов, важливо звертати увагу на репутацію забудовника – чи вчасно здає в експлуатацію, досвід – скільки зданих об'єктів", – радить Бондарук.

Також дуже важливо дізнатися, які тарифи за комунальні платежі, електрику після здачі в експлуатацію. Чи не сплачують власники за електрику за комерційними тарифами, чи укладається зобов'язання на забудовника перепідписати договори з ДТЕК.

"Щодо вторинного ринку, важливо звернути увагу на стан комунікацій, хто обслуговує, хто подає гарячу воду, опалення – централізоване чи індивідуальне. Також важливі транспортна розв'язка та інфраструктура", – підкреслює експерт.

Нещодавно ми повідомляли про те, що на столичному ринку нерухомості спостерігається дефіцит нового житла, оскільки багато ЖК перебувають на етапі здачі в експлуатацію або мають високий рівень готовності. Найбільше не вистачає невеликих 1-2-кімнатних квартир.