Станом на сьогодні, 25 листопада, до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, внесено дані про 55 тисяч осіб.
Про це в телеэфірі повідомив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Артур Добросердов.
Він нагадав, що 1 листопада уряд прийняв зміни до постанов, які стосуються виплат родинам військовослужбовців. Тепер підставою для оформлення одноразової грошової допомоги сім'ям зниклих безвісти військових може бути рішення суду про оголошення особи померлою.
«На сьогодні ми вже бачимо, що існують такі рішення суду, і на основі цих рішень суду оформляються такі виплати. Якщо говорити за даними нашого реєстру, то зараз у нас у розшуку знаходиться понад 55 тисяч осіб, зниклих безвісти, а ми маємо інформацію про 641 таке рішення, які винесли національні суди і які визнали особу померлою, дослідивши докази, які надавалися громадянами», - сказав Добросердов.
Особи, яким раніше відмовляли у грошовій допомозі через відсутність доказів загибелі військового, можуть звернутися до суду за місцем реєстрації або останнім відомим місцем проживання особи, зниклої безвісти. Також потрібно надати відповідні докази, інформацію про можливих свідків, які можуть підтвердити факт загибелі громадянина.
«Суд розглядає це і виносить рішення. З того моменту, як рішення суду вступить в законну силу, якщо воно не буде оскаржене, то виникають підстави для оформлення відповідних пенсій», - зазначив уповноважений.
Ми повідомляли, що в Україні
змінили порядок отримання одноразової грошової допомоги для родичів загиблих військовослужбовців. Кошти можна буде отримати протягом трьох років з дати рішення суду про визнання військовослужбовця померлим.
Крім того, Кабінет Міністрів
нормував виплати військовим, які беруть або брали участь у військовій операції на Курщині.
Весь інсайд та актуальна інформація на нашому
Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.