п’ятниця18 жовтня 2024
podrobnosti.org.ua

Скільки платять за «крісло» голови МСЕК: чиновники говорять про 50-200 тис. доларів. Кого підтримує Юлія Куликова з НАПК?

Після гучного скандалу з начальницею МСЕК Хмельницької області Тетяною Крупою, у якої знайшли $6 млн готівкою, по Україні прокотилася хвиля обшуків у керівників МСЕК інших областей.

Размеры "кресла" главы МСЭК варьируются от 50 до 200 тыс. долларов. Какую защиту предоставляет Юлия Куликова из НАПК?


Виявилося, що ця посада є надзвичайно прибутковою. Зокрема, в системі МСЕКом існує налагоджений механізм продажу не лише довідок, а й самих посад, пише видання «Телеграф» з посиланням на власні джерела.

Так, до початку повномасштабного вторгнення вартість крісла керівника обласного МСЕКа оцінювалася приблизно в $30 тис., а вже з лютого 2022 року ціни зросли у кілька разів.

«Ще до скандалу з Крупою посада голови (-ці) обласної МСЕКом у регіонах коштувала від $50 тис., а в Київській області та столиці - від $100-200 тисяч відповідно. Частина коштів з цих тіньових торгів по вертикалі Міністерства охорони здоров’я могла надходити, як кажуть, «нагору», - повідомив поінформоване джерело «Телерафа» в уряді.



Такі суми пояснюють колосальними доходами, які можна отримати, займаючи цю посаду. Зокрема, йдеться про незаконну видачу довідок про інвалідність, що стало особливо актуальним під час воєнного стану.

«Експерти зазначають, що корупційна складова в системі МСЕКом існувала давно, але саме зараз вона досягла небачених масштабів. Причиною цього називають як загальний ріст корупції в умовах війни, так і збільшення попиту на довідки про непридатність до військової служби», - йдеться в розслідуванні.

Водночас постає питання, як відповідні антикорупційні органи «прогледіли» корупційну систему таких масштабів? Декларацію тієї ж Тетяни Крупи - її офіційні заробітки та відповідність стилю життя - вивчало Управління повних перевірок Національного агентства з питань запобігання корупції під керівництвом Юлії Куликової.



Як повідомляло UA.News, Куликова нарахувала у Тетяни Крупи розбіжностей всього на 356 тис. грн. з того переліку майна та коштовностей, який вже показали більшість медіа. Нагадаємо, що під час обшуків у керівниці МСЕКа правоохоронці вилучили готівкою близько 6 млн. доларів США. Тобто чиновниця НАПК «зменшила» стан Крупи майже в 700 разів.

Чи була Тетяна Крупа єдиною з системи МСЕК, у кого Управління повних перевірок НАПК не побачило значного збагачення, покажуть подальші справи та обшуки правоохоронців.

Про розкішний стиль життя чиновниці, який чомусь не виявили під час перевірки її декларації, йшлося в попередніх матеріалах UA.News.



Зокрема, за даними ГБР, родина чиновниці володіє 30 об'єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві, 9 елітними автомобілями, корпоративними правами на 48 млн грн, готельно-ресторанним комплексом на майже 3 тис. м2 в одному з парків Хмельницького. За кордоном у їхній власності нерухоме майно в Австрії, Іспанії та Туреччині. На валютних закордонних рахунках родина також «накопила» майже 2,3 млн доларів США.

Зазначимо, що згідно з декларацією, сумарний дохід Тетяни Крупи та її чоловіка за 2023 рік склав 4 873 566 грн. Подружжя також вказало задекларовані заощадження - 17 804 380 грн.

Весь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та оперативні новини.

Сульженко Оксана