Перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко повідомив, що принаймні 50 народних депутатів України, 8,5% від складу Верховної Ради дев'ятого скликання, отримали підозри.
Про це він розповів під час презентації результатів дослідження: «Рада-9. Підсумки».
«Я вважаю, що наслідки скасування недоторканності ми ще довго будемо спостерігати. Як мінімум 50 народних депутатів з підозрами - це показник. Він безумовно важкий для сприйняття, адже це 8,5% складу. Я не думаю, що в будь-якому іншому шарі суспільства є такий відсоток корупціонерів. Ні, такого немає. Тобто є питання, і суспільство має робити висновки. Це чисто політична історія», - заявив Корнієнко.
В цілому, одним з ключових факторів, що вплинули на роботу парламенту цього скликання, він назвав скасування недоторканності.
«На роботу Верховної Ради України дев'ятого скликання в цілому вплинули три важливі фактори: скасування недоторканності народних депутатів, подолання кнопкодавства і такого ганебного явища, як переголосування питань», - сказав Корнієнко.
За його словами, в порівнянні з минулим скликанням збільшилася кількість повторних другорядних читань та відхилених законопроектів.
«Якщо ж законопроект відхиляється, то далі його не можна вносити на цій сесії. Це те, що спонукає суб'єктів законодавчої ініціативи краще працювати над якістю проектів і їх наповненням», - зазначив Корнієнко.
Перший віце-спікер також відзначив безліч викликів, що випали на долю парламенту дев'ятого скликання, зокрема, повномасштабне вторгнення рф.
«Був і «турборежим», і Covid-19, і поправочний спам. Були й законопроекти, які значно затягували роботу парламенту з точки зору процедури... Але незважаючи на те, що ця «технологія» повертається час від часу, закони приймаються», - пояснив перший віце-спікер.
Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що депутата Житомирської облради
підозрюють у шахрайстві з ціною на електричну енергію. Він підключив власний торговий центр до «побутового» тарифу постачання електроенергії замість «комерційного». Через це державні енергокомпанії недоотримали 3,4 млн грн.
А в Вінницькій області депутата сільради - керівника фермерського господарства
підозрюють у самовільному захопленні понад 200 га особливо цінних державних земель. Вони призначені для дослідницьких та навчальних цілей.
Весь інсайд та актуальна інформація на нашому
Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.