Численні фільтри для води включають у свою конструкцію спеціальні змінні картриджі, за допомогою яких і відбувається процес фільтрації.
В основному картриджі виконані в пластиковому корпусі, а всередині розміщений фільтруючий елемент. Деякі виробники пропонують монолітні варіанти конструкції, виготовлені з поліпропілену або шнура.
Конструктивно картриджі можуть бути стандартними, як описано вище, а також швидкознімними у вигляді блок-модуля. У другому випадку використовується пластиковий стакан, одна сторона якого запаяна, а на другій є різьбове з'єднання. Тому, вибираючи
картридж фільтр для води, необхідно визначити виконання елемента та вибрати конструкцію. Складнощі вибору допускаються, тому в інтернет-магазині Ecosoft завжди можна отримати допомогу та рекомендації від консультантів.
Типи картриджів Виробники пропонують безліч доступних варіантів, які відрізняються, в основному, за типом застосування:
- поліпропіленові механічні (виготовляються з пінополіпропілену або нитки, відмінне рішення для очищення від механічних домішок);
- вуглецеві (насипний або пресований активований вугілля, рішення для видалення з води хлору та органічних сполук);
- умягчувальні (використовується іонообмінна смола для зменшення жорсткості води);
- для обезжелезення води (завантаження всередині окислює залізо);
- комбіновані (два або три типи очищення води);
- капілярні мембрани (тонка очистка води за допомогою ультрафільтраційного волокна);
- структуризатори (турмалін в складі для очищення води ультрафіолетом);
- мінералізатори та постфільтри (вугілля та шкаралупа кокосових горіхів для очищення, а також картридж мінералізатор для насичення води мікроелементами та мінеральними солями).
Деякі виробники для зручності користувачів виготовляють змінні комплекти, як для проточних фільтраційних систем, так і для систем зворотного осмосу.
Коли міняти картриджі фільтрів? Усі без винятку картриджі мають свій термін служби і вважаються в системах очищення витратним матеріалом. Залежно від ступеня забруднення води, термін служби картриджів становить від 4 до 6 місяців, причому це актуально для проточної системи та зворотного осмосу. Мінералізатор і постфільтр можуть прослужити до 1 року. Мембрана в системах зворотного осмосу прослужить до 36 місяців, а ультрафільтраційна мембрана — до 18 місяців.
Тому не буде зайвим провести аналіз води, оцінити вимоги до фільтраційних елементів і скласти графік заміни картриджів. Своєчасна заміна гарантує ефективну очистку води для використання в побуті та промисловості.