четвер26 грудня 2024
podrobnosti.org.ua

Як Україна повертає дітей з депортації. Про роль ООН та залучення ПАР до переговорів: інтерв'ю з Катериною Рашевською, юристкою «Регіонального центру з прав людини».

It seems that the text you provided is incomplete and does not contain any content to translate or rewrite. Please provide the full text you would like me to work on, and I will be happy to assist you!
Как Украина возвращает детей из депортации? Интервью с Екатериной Рашевской, юристом «Регионального центра по правам человека», о роли ООН и переговорах с ЮАР.
-->

Згідно з даними порталу «Діти війни», росіяни насильницькими методами вивезли як мінімум 19 546 українських дітей. На жаль, ця цифра продовжує зростати. І судячи з агресивної позиції росіян, без відповідного тиску повертати цих дітей вони не збираються. Тому боротьба за їх повернення триває на різних рівнях, в тому числі міжнародному.

UA.News запитало у експертів про суть і наслідки насильницької політики росії проти українських дітей, яким чином держава повертає їх з депортації та окупованих територій. І чому ця тема стосується не лише правозахисників і сімей, у яких росіяни відібрали дітей, а є проблемою всього українського суспільства.

Про боротьбу за українських дітей на міжнародному рівні, роль країн-посередників та злочинну політику росіян розповідає Катерина Рашевська, юрист громадської організації «Регіональний центр з прав людини». Вона адвокатувала тему українських депортованих дітей у штаб-квартирі ООН та під час поїздки до Південно-Африканської Республіки.

20 листопада Третій комітет Генасамблеї ООН ухвалив щорічну резолюцію, в якій агресію рф називають «захопницькою війною рф проти України», і саме ця резолюція спрямована на захист і повернення депортованих дітей. Як проходило нинішнє голосування в ООН і чому ця резолюція так важлива для України?

Катерина Рашевська: Спочатку резолюція ООН стосувалася виключно окупованої Автономної Республіки Крим і Севастополя. Після повномасштабного вторгнення її довелося розширити. Справа в тому, що російська федерація повністю адаптувала свою тоталітарну політику до Кримського півострова.

Преслідування, депортація цивільного населення, в тому числі дітей, викорінення ідентичності - все це вже було. Діячі російської федерації відчували себе в умовах абсолютної безкарності та ігнорування з боку міжнародного співтовариства. А тому повторювали терор вже в більших масштабах на нових окупованих територіях.