Чому засідання Ради національної безпеки і оборони України, скликане президентом, щодо корупції в МСЕК насправді є черговим спектаклем влади, щоб відволікти увагу від більш важливих тем? Як сталося, що 95% керівників Медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) та їхніх родичів мають інвалідність і отримують відповідні пенсії?
Скільки насправді знайшли грошей і закордонної нерухомості у екс-керівниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи, і де зараз знаходиться її син? Про всю цю скандальну історію та її наслідки для України в ексклюзивному інтерв'ю агентству UA.News розповів політик і громадський діяч Ігор Мосійчук.
Що Ви думаєте про прецедент - скликання Ради національної безпеки і оборони щодо хабарництва в МСЕК? Ігор Мосійчук: Тут є два зауваження. По-перше, це зона відповідальності обласних рад, і відповідно - треба приймати рішення по них також. По-друге, ми ж з вами бачили, коли я викрив одеського військкома-мародера Євгенія Борисова, так само скликали СНБО. Нам розповідали, що зараз змінять систему мобілізації, звільнять цих «держиморд-військкомів», відправлять їх на фронт, а натомість прийдуть люди, які втратили кінцівки, ті, хто знають, кого мобілізувати, а кого не мобілізувати і так далі...
Що ми маємо в результаті? Той же Борисов сидить у СІЗО, вироку немає, суд затягується. Тому СНБО і МСЕК - це схоже на черговий перфоманс влади. Роздувши цю тему, цю проблему, влада хоче приховати щось інше.
А чи є якісь запобіжники проти корупції в МСЕК? Цікаво, як ця система організована в тій же Європі? Ігор Мосійчук: Історію корупції в МСЕК, яку ми спостерігаємо, треба поділити на два етапи. Перше - корупція в МСЕК була завжди. Ця корупція стосувалася того, як встановити фіктивну інвалідність місцевому прокурору, судді чи іншій «шанованій» особі, щоб до звичайної зарплати або пенсії додати ще пенсію інваліда за рахунок держави.
А вже після початку повномасштабної війни МСЕК перетворилися ще і на годівницю, де спільно з ТЦК продавали «білі квитки». Т