Як повідомляє Укрінформ з посиланням на заяву ВМО, середньорічна температура торік перевищила на 1,55 градуса за Цельсієм рівень доіндустріальної епохи.
«Ми спостерігали екстраординарні температури на суші, поверхні океану та надзвичайну спеку в морях, що призвело до екстремальних погодних умов, які вплинули на багато країн по всьому світу, руйнуючи життя, засоби до існування, надії та мрії», - зазначила речниця ВМО Клер Нулліс.
Вона також вказала на глобальні наслідки зміни клімату, зокрема на танення морських льодовиків.
Метеорологи підкреслили, що близько 90 відсотків надлишкового тепла, викликаного глобальним потеплінням, накопичується в океані, що є «критичним показником зміни клімату».
Згідно з повідомленням пресслужби ООН, Генеральний секретар Антоніу Гутерреш назвав висновки ВМО ще одним свідченням глобального потепління та закликав усі уряди цього року ухвалити нові національні кліматичні плани дій, щоб обмежити підвищення глобальної температури на рівні 1,5°C і підтримати найбільш уразливі країни, які стикаються з руйнівними наслідками зміни клімату.
«Ще є можливість уникнути найгіршої кліматичної катастрофи. Але лідери повинні діяти - зараз», - підкреслив він.
Як повідомляв Укрінформ, у грудні Європейський центр з питань зміни клімату Copernicus Climate Change Service заявив, що 2024 рік буде найспекотнішим за всю історію спостережень.
Фото: VCG/Visual China Group/Getty Images