четвер20 березня 2025
podrobnosti.org.ua

Водій-сапер «Буря» у проєкті «За спиною»: за три тижні коми пережив п’ять клінічних смертей.

Петро Буряк, з позивним «Буря», до початку війни працював водієм-далекобійником. Він об'їздив 65 країн, мандруючи світом. Коли почув по радіо про початок війни в Україні, звільнився з роботи та повернувся, щоб захищати свою Батьківщину.
Водитель-сапер «Буря» в проекте «За спиной»: Пережил пять клинических смертей за три недели комы.

Про свій фронтовий шлях і запеклу боротьбу з ворогом, навіть після втрати обох ніг, «Буря» розповів психологині Ользі Марченко у програмі «За спиною», яка вийде в ефір у суботу, 29 лютого, о 14:00.

«Я повернувся додому і відразу ж звернувся до Яворівського військкомату. Вже через два тижні мене направили до 24 механізованої бригади імені короля Данила служити водієм, але я одразу сказав – буду з хлопцями ходити на завдання», – поділився воїн своїм вибором однієї з найризикованіших військових професій і наполегливим навчанням саперній справі разом з побратимами.

У складі бригади, за словами «Бурі», він разом із іншими саперами виконував завдання в районі Бахмута, Попасної, Донецька, Запоріжжя.

Проте один із виїздів на Херсонському напрямку розділив його життя на «до» і «після». «Ми поверталися після виконаного завдання, коли правим колесом я наїхав на протитанкову міну. Вибухова хвиля викинула хлопців з автомобіля, а мене залишило. Від вибуху відірвало дві ноги, пальці на лівій руці, роздробило кисть і пошкодило шию. Уламки потрапили в очі, тож була ще й загроза осліплення», – пригадав воїн.

За словами ветерана, його побратим приніс до шпиталю його ноги в своїх руках і просив медиків пришити їх, але дива не сталося. Петро Буряк провів три тижні в комі, лікарі п’ять разів витягували його зі стану клінічної смерті. А коли він отямився на лікарняному ліжку в Одесі і почув від дружини, що більше не має ніг, попросив її поїхати на завод протезів.

«Купи мені ноги, і я піду, мене там хлопці чекають, – з усмішкою згадує свою першу реакцію воїн. – Тобто, у мене було враження, що це буде дуже просто. Нема ніг – одягнув протези, взув черевики чи берці і пішов далі воювати».

Проте шлях до відновлення тривав довгих сім місяців, розповів ветеран. Зараз, на протезах, які йому встановили в центрі Superhumans, Петро Буряк самостійно їздить за кермом авто навіть без спеціального переобладнання, чим шокує багатьох водіїв.

«На своїх нових ногах я вже сім разів був на передовій і готуюся до восьмого виїзду. Вожу хлопцям автомобілі та все, що їм потрібно, завдяки своєму фонду «Незламні воїни», який я заснував, коли почав процес протезування», – розповів ветеран.

Як військовому ветерану вдалося повернутися до повноцінного життя після такого складного поранення; що найбільше обурює людей з інвалідністю; чи готове суспільство приймати ветеранів, та чи достатня в Україні психологічна і фізична реабілітація для тих, хто повернувся з фронту – про це дізнаєтеся, переглянувши повне інтерв’ю з водієм-сапером у програмі проєкту «За спиною» на новому Ютуб-каналі Укрінформу.

Петро Буряк – ветеран ЗСУ. Служив водієм-сапером у 24-тій окремій механізованій бригаді імені короля Данила. Брав участь у бойових діях на різних напрямках фронту, зокрема біля Бахмута, Попасної, Донецька, Запоріжжя.

Отримав важке поранення на Херсонщині, втративши обидві ноги.

Після демобілізації заснував благодійний фонд «Незламні воїни».

Вже на протезах продовжує їздити на фронт, привозячи побратимам автівки, медикаменти та іншу необхідну допомогу.

Програма «За спиною» вийде на новому Ютуб-каналі Укрінформу у суботу, 29 лютого, о 14:00.

Як повідомлялося, Укрінформ запустив новий проєкт «За спиною», мета якого полягає у тому, щоб показати, як військові та ветерани, які пережили критичні умови для виживання, долають труднощі, а також розкрити психоемоційні аспекти, які часто залишаються поза публічною увагою.