неділя03 листопада 2024
podrobnosti.org.ua

В Україні третій тиждень підряд зростають ціни на тепличні огірки, повідомляє EastFruit.

Ціни на тепличні огірки в Україні зростають уже третій тиждень підряд. Наприкінці минулого тижня вони досягли 80-100 грн за кг, що на 29% перевищує показники минулого року.
В Украине уже третью неделю подряд растут цены на тепличные огурцы - EastFruit.
Ціни на тепличні огірки в Україні продовжують зростати вже третій тиждень поспіль, і на кінець минулого тижня досягли 80-100 грн/кг, що на 29% перевищує минулорічні показники.

Як повідомляє Укрінформ, аналітики проєкту EastFruit.

“В умовах, що склалися, продавці змогли продовжувати підвищувати відпускні ціни на наявні партії огірків. Ближче до вихідних вони реалізують цю продукцію в діапазоні 80-100 грн/кг (1,94-2,42 дол./кг), що в середньому на 24% дорожче, ніж наприкінці минулого тижня,” - йдеться в повідомленні.

За словами ринкових операторів, зростання цін на тепличні огірки обумовлене дефіцитом цієї продукції в Україні, оскільки пропозиція огірків у місцевих комбінатах обмежена. Водночас попит на тепличні овочі з боку покупців залишається помірним та стабільним.

Імпортери відзначають, що готові розпочати закупівлі огірків з Туреччини через суттєве скорочення пропозиції з українських господарств. Імпортні огірки зазвичай починають надходити на внутрішній ринок у другій половині жовтня, коли пропозиція місцевих овочів зменшується. Найбільші обсяги імпорту надходять в Україну в перші два місяці зими, коли внутрішнє виробництво практично відсутнє.

На сьогодні тепличні огірки в Україні вже в середньому на 29% дорожчі, ніж на аналогічну дату минулого року.

Експерти вважають, що комбінати можуть продовжувати підвищувати ціни на свою продукцію, якщо збережуться поточні темпи збуту. Вони прогнозують стабілізацію цін з початком поставок перших об’ємних партій огірків з зовнішніх ринків.

Як повідомлялося, в Україні минулого тижня ціни на білокачанну капусту знизились на 16% через надлишок продукції на ринку, особливо середньопізніх сортів, які підходять для тривалого зберігання.

Фото: EastFruit