Про це повідомило Міністерство освіти та науки, інформує Укрінформ.
"Для вихователів буде оптимізовано робоче навантаження, що дозволить підвищити їхні зарплати та поліпшити умови праці. Батьки отримають більше гнучкості завдяки покращеній територіальній доступності садків та можливості вибору форм навчання. У систему освіти впроваджуються нові типи організації освітньої діяльності, такі як мобільні, сімейні та мінісадки, що дозволить охопити більше дітей. Також буде забезпечено різноманітність груп у дитсадках — вікові, різновікові, інклюзивні та спеціальні, з різними освітніми програмами. Для органів влади закон встановлює зобов'язання щодо забезпечення ресурсами та справедливої оплати праці вихователів, що створить умови для ефективної роботи в сфері дошкільної освіти", - зазначається в повідомленні.
Вказується, що як і раніше, заклади дошкільної освіти зможуть отримувати фінансування з державного та місцевого бюджетів, платежів від засновників, оплати за освітні й додаткові послуги, доходів від оренди, грантів, благодійної допомоги та інших законних джерел.
Як повідомили в МОН, наразі триває розробка нормативно-правових актів, що мають реалізувати нові положення закону «Про дошкільну освіту».
Загалом планується ухвалення 28 нових нормативно-правових актів, які охоплюватимуть різні аспекти функціонування дошкільної освіти. Це дозволить створити чітку нормативну базу, що сприятиме ефективному впровадженню змін.
Як повідомлялося, закон «Про дошкільну освіту» ухвалено у червні 2024 року. 5 липня його підписав Президент України Володимир Зеленський.
За результатами опитування, в умовах війни в Україні переважна більшість дітей навчаються у школах або відвідують дошкільні заклади, лише 8% - не відвідують.