Цю інформацію публікує РБК-Україна, посилаючись на результати опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" у співпраці з КМІС. Про це також інформують Контракти.UA.
Державне регулювання економіки підтримали 31% опитаних. Ці респонденти вважають, що економіка повинна регулюватися в основному державою, а доходи громадян мають перерозподілятися через високі податки на заможні верстви населення.
Ринкове регулювання економіки, за якого доходи громадян залежать від їхніх власних зусиль, найбільше підтримують респонденти, які проживають у західних регіонах (65%), тоді як найменше - в східних областях (50%). Різниця в виборі цього варіанту відповіді серед респондентів з різних макрорегіонів здебільшого зумовлена більшою часткою респондентів зі східних областей, які не змогли визначитися з одним із запропонованих варіантів відповіді.
Вкрай бідні та бідні респонденти більше схильні підтримувати державне регулювання ринку та перерозподіл через вищі податки на заможних, ніж умовно забезпечені та забезпечені респонденти: 38% і 37% відповідно порівняно з 26% і 25%. Однак навіть серед бідних та вкрай бідних респондентів відносна більшість надає перевагу вільному ринку та покладанню на власні сили.
Опитування було проведено Фондом "Демократичні ініціативи" у співпраці з Київським міжнародним інститутом соціології в період з 6 грудня 2024 року по 9 січня 2025 року. Всього було опитано 2580 респондентів віком від 18 років, які проживають на територіях, контрольованих урядом України, за винятком Донецької, Сумської та Херсонської областей, де опитування не проводилося через безпекові обмеження.
Нагадаємо, запит на авторитаризм в Україні під час війни зменшився вдвічі. Восени 2022 року лише 11,5% українців вважали, що за певних обставин авторитарний режим може бути кращим за демократичний.