Про це повідомив в інтерв'ю спеціалізованому виданню Ekonomim координатор з оцінки ризиків та дотримання законодавства компанії ASSET GLI Бариш Чакир.
“З моментом вступу в силу Угоди про вільну торгівлю між Туреччиною та Україною обсяг двосторонньої торгівлі планується підвищити до 10 мільярдів доларів у короткі терміни. Також будуть впроваджені податкові пільги для деяких сільськогосподарських і металургійних товарів, які є важливими для Туреччини,” - зазначив Бариш Чакир.
За його словами, УВТ сприятиме взаємним інвестиціям та активізації торгівлі, зміцненню присутності турецьких компаній у регіоні, зокрема в сферах транспорту, будівництва, фармацевтики, туризму та текстилю.
“Очікується, що завдяки цій угоді торгівля між двома країнами значно зросте, а логістичні переміщення також стануть значно простішими. За останні п’ять років Україна вже стала важливою зупинкою для турецьких інвесторів. Проте, завдяки цій угоді, оскільки митні бар'єри будуть скасовані, відкриється новий ринок для товарів з Туреччини і турецькі компанії знайдуть важливу роль в економічному та інфраструктурному розвитку України після війни,” - висловив упевненість Бариш Чакир.
Він підкреслив, що експорт з Туреччини в Україну у 2023 році зріс на 20,4% у порівнянні з попереднім роком, досягнувши 2,7 мільярда доларів. Експорт з Туреччини до України у 2022 році склав приблизно 2,3 млрд дол., а обсяг зовнішньої торгівлі між двома країнами на кінець 2023 року перевищив 6,1 млрд дол.
Як повідомляв Укрінформ, Угода про вільну торгівлю була підписана 3 лютого 2022 року під час візиту Президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана в Україну. Угода з додатками була затверджена ним 1 серпня цього року. Повідомлення про ратифікацію Угоди було опубліковано в Офіційному віснику Туреччини 2 серпня. Наразі документ проходить процес ратифікації в українському парламенті.