середа05 лютого 2025
podrobnosti.org.ua

В Південній Кореї президент не був заарештований через опір його охорони.

Слідчі Державного агентства з боротьби з корупцією Республіки Корея (CIO) призупинили виконання ордеру на арешт відстороненого президента Юн Сок Йоля після п'ятигодинного протистояння з його охороною в резиденції.
В Южной Корее не удалось арестовать президента из-за сопротивления его охраны.
Слідчі Державного агентства боротьби з корупцією Республіки Корея (CIO) призупинили виконання ордера на арешт відстороненого президента Юн Сок Йоля після 5-годинного конфлікту з його охороною в резиденції.

Як повідомляє Укрінформ, про це інформує Yonhap.

«Ми визнали, що реалізація ордера на арешт стала практично неможливою через тривалість конфлікту, і призупинили його виконання через занепокоєння за безпеку персоналу, викликане опором», — зазначається в прес-релізі CIO.

У відомстві також зазначили, що планують ухвалити рішення щодо подальших дій після аналізу ситуації.

«Висловлюємо глибоке співчуття через поведінку підозрюваного, який відмовився виконувати встановлені законом процедури», - додали в CIO.

Слідчі мають час до понеділка для виконання ордера на арешт відстороненого президента.

Зазначається, що конфлікт між поліцією та охороною Юна в президентській резиденції тривав близько п’яти годин.

Раніше слідчі Державного агентства боротьби з корупцією Республіки Корея увійшли до резиденції президента для виконання ордера та затримання Юн Сок Йоля.

Як повідомлялося, Юн Сок Йоль 29 грудня втретє не з’явився на допит у справі про оголошення в країні воєнного стану. Три виклики зазвичай вважаються максимальною кількістю, після якої слідчі органи можуть отримати ордер на арешт підозрюваного.

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив про запровадження воєнного стану. Це рішення було прийнято після того, як опозиційна Демократична партія у парламентському Комітеті з питань бюджету швидко схвалила скорочений проєкт бюджету і подала постанови про імпічмент керівника Рахункової палати та головного прокурора.

Пізніше Юн скасував надзвичайний воєнний стан.

Були звільнені та затримані кілька високопосадовців та силовиків, яких підозрюють у державному перевороті.

Прокуратура порушила кримінальну справу проти Юна через звинувачення у державній зраді.

14 грудня Національна асамблея Південної Кореї (парламент) проголосувала за імпічмент президента Юн Сок Йоля.

31 грудня стало відомо, що суд Республіки Корея видав офіційний ордер на затримання президента Юна Сок Йоля, чиї повноваження були призупинені внаслідок імпічменту, оголошеного парламентом.

Фото: Yonhap