субота02 листопада 2024
podrobnosti.org.ua

МВФ визнали помилку в прогнозах щодо термінів завершення війни між Росією та Україною.

Міжнародний фонд оновив свої прогнози щодо тривалості війни в Україні. Конфлікт, що триватиме щонайменше до 2025 року, матиме негативні наслідки і для Європи.
В МВФ признали ошибку в прогнозе сроков окончания войны России против Украины.
mvf_1

Про це повідомив Альфред Каммер, як зазначає РБК-Україна на прес-брифінгу "Перспективи європейської економіки" у жовтні 2024 року. Інформацію також підтверджують Контракти.UA.

"Коли ми переглядаємо наші прогнози на 2025 рік, ми також знизили їх для України. Це пов'язано з тим, що війна Росії в Україні триває довше, ніж ми очікували. Раніше ми сподівалися, що вона закінчиться раніше. Це не так, і, знову ж таки, це створює додаткові витрати для української економіки", - зазначив він.

Раніше МВФ у базовому сценарії передбачав завершення війни наприкінці 2024 року. У жовтні цей термін було перенесено на рік – до кінця 2025 року.

За його словами, показники зростання цього року були серйозно порушені бомбардуваннями енергетичної інфраструктури в Україні, що також стримує зростання та перспективи.

"Крім того, це, звичайно, як і для всієї Європи, викликає невизначеність в Україні, що негативно позначається на загальному попиті", - додав Каммер.

Представник фонду зазначив, що економічна команда МВФ продовжує "забезпечувати підтримку макростабільності" в Україні.

"По-друге, вони підтримують економіку для відновлення зростання та допомагають підприємствам працювати в цьому середовищі, захищаючи вразливих людей, які страждають від війни. І, по-третє, готують основи для, як ми сподіваємось, швидкої реконструкції та середньострокового шляху до вступу до ЄС", - додав він.

Каммер зазначив, що війна Росії проти України продовжує впливати на економічні перспективи Європи.

"Якщо розглянути траєкторію зростання, вона не зазнала значних змін за останній рік. Основна причина, чому справи в Європі йдуть погано, полягає у великому шоку цін на енергоносії, викликаному Росією, з яким стикається Європа", - сказав він.

Зокрема, Німеччина сильно постраждала від шоку цін на енергоносії через її енергоємне виробництво. "Це прямий наслідок російської війни. Якщо розглядати цикл посилення ЄЦБ, він повинен бути жорсткішим просто через те, що інфляція була вищою. Це результат війни Росії в Україні", - додав він.

МВФ переглянув прогноз темпів зростання на 2025 рік у Європі у бік зниження.

"Ми спостерігаємо певну поміркованість у прогнозованому відновленні. Це, знову ж таки, наслідок невизначеності, створеної внаслідок війни Росії в Україні"

За його словами, ця невизначеність стосується споживачів, які запитують, що станеться з цінами на енергоносії та в майбутньому. Це також невизначеність для інвесторів, які задаються питанням, що станеться у середньостроковій перспективі.

"Таким чином, це пряма дія, яку ми спостерігаємо: війна Росії в Україні все ще має наслідки для економічного розвитку Європи", - додав він.