середа05 лютого 2025
podrobnosti.org.ua

У Мілані заборонили куріння на вулиці та в громадських місцях.

У модній столиці Італії, Мілані, з недавнього часу заборонено куріння на відкритому повітрі та в громадських місцях.
В Милане запретили курить на свежем воздухе и в общественных местах.
Куріння на свіжому повітрі та в громадських місцях у модному італійському місті Мілані тепер заборонено.

Про це повідомляє Euronews, передає Укрінформ.

Загальноміська заборона у другому за величиною місті Італії, Мілані, вступає в силу з 1 січня і є найсуворішою забороною на куріння в цьому місті на сьогоднішній день.

Тих, хто порушить нові правила, очікують штрафи від 40 до 240 євро.

Місцева влада зазначає, що цей захід стосується «усіх громадських місць, включаючи вулиці», але допускає винятки для відокремлених зон. Курці в таких місцях на вулиці повинні дотримуватися відстані не менше 10 метрів від інших осіб.

Ця заборона є останнім кроком у рамках ініціативи, розпочатої ще у 2021 році, метою якої є покращення якості повітря в місті. Чиновники стверджують, що також важливо захистити здоров'я громадян від шкідливого впливу пасивного куріння, яке вдихають некурці в громадських місцях. Особливо це стосується дітей.

Однак заборона не поширюється на вейпи чи електронні сигарети.

У 2020 році міська рада Мілана ухвалила постанову щодо якості повітря в місті, яка передбачає поступову заборону та зменшення куріння. У 2021 році була введена перша заборона, що забороняє куріння в громадських парках, на дитячих майданчиках, автобусних зупинках та спортивних майданчиках.

Заборона, що вводиться напередодні зимових Олімпійських ігор 2026 року в Мілані, має на меті значно поліпшити якість повітря в місті.

Мілан - одне з найбільш забруднених міст Європи з точки зору якості повітря. Місто також стикається з великою кількістю викидів, спричинених автомобілями та перевантаженим дорожнім рухом.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, шкідливі звички, перероблена їжа та викопне паливо є причинами смерті 2,7 мільйона людей на рік в Європі, що складає близько 24,5% від загальної кількості смертей.