четвер20 березня 2025
podrobnosti.org.ua

Ціни на деякі овочі в березні можуть зрости до 5%, що негативно вплине на фінанси українців.

У березні 2025 року ціни на овочі, що входять до складу борщового набору, зростуть внаслідок сезонних факторів та витрат на їх зберігання.
Цены поднимутся на 5%: в марте несколько овощей ударят по кошелькам украинцев.

Ціни на овочі у березні 2025 року залишаться відносно стабільними, але деякі продукти можуть подорожчати до 5%, повідомила в коментарі Главреду головна наукова співробітниця Інституту аграрної економіки Інна Сало. Про це інформують Контракти.UA.

Фактори, що впливають на вартість овочів, включають сезонні зміни, витрати на транспортування та зберігання, тарифи на електроенергію та вартість пального.

Згідно з даними Мінфіну України, на 19 лютого 2025 року ціни на овочі борщового набору знизилися в порівнянні з кінцем січня:

  • картопля – 31,85 грн/кг (-4,9%),
  • морква – 35,07 грн/кг (-6,3%),
  • буряк – 23,43 грн/кг (-5,1%),
  • цибуля ріпчаста – 15,65 грн/кг (-1,4%).

Натомість білокачанна капуста подорожчала на 1,7% і тепер коштує 51,50 грн/кг.

За прогнозами Інституту аграрної економіки, у березні очікується незначне зростання цін на овочі – до 5%. Найбільше може подорожчати білокачанна капуста (до 52,5 грн/кг, +2%) та морква (до 36 грн/кг, +2,6%).

"По-перше, через втрату якісних показників, що пов’язані переважно зі складнощами зберігання, ціни на капусту білокачанну можуть зрости до 52,5 грн/кг (+2%), а також на моркву – до 36 грн/кг (+2,6%). Ціна на картоплю може піднятися до 33 грн/кг (+3,6 %), що, звісно, залежатиме від обсягів постачання, умов зберігання та логістики. Ціна на цибулю ріпчасту, за достатнього рівня пропозиції, залишатиметься практично сталою – до 16 грн/кг", – додала експерт.

Нагадаємо, як повідомляв Главред, за минулий тиждень в Україні змінилася вартість овочів і фруктів. Наприклад, ціни на огірки продовжили зростати, в той час як кріп і петрушка подешевшали.

Крім того, в Україні впали ціни на капусту. Тепер овоч продається в середньому на 10% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня.

А от ціни на тепличні огірки на українському ринку продовжують зростати другий тиждень поспіль. Зменшення пропозиції імпортної продукції стало основною причиною підвищення вартості.