субота22 березня 2025
podrobnosti.org.ua

Минулого року відновили 124 медичні заклади, які постраждали від дій Росії, повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

У 2024 році відновлено та введено в експлуатацію 124 медичні заклади, які зазнали пошкоджень внаслідок агресії Росії. Загалом, протягом трьох років повномасштабної війни Росія знищила або пошкодила 2285 медичних об'єктів.
В прошлом году восстановили 124 медицинских объекта, поврежденных Россией, сообщает Минздрав.

Про це інформує Міністерство охорони здоровʼя, повідомляє Укрінформ.

"Протягом 2024 року було успішно відновлено та введено в експлуатацію 124 медичні обʼєкти, які постраждали внаслідок атак РФ. Серед них Чернеччинський центр первинної медико-санітарної допомоги, Хухрянська АЗПСМ; Чернігівська обласна лікарня, відділення щелепно-лицьової хірургії та хірургічної стоматології; перша черга відновлення корпусу поліклініки Чернігівської центральної районної лікарні тощо; Макарівський Центр первинної медико-санітарної допомоги, Київщина; Макарівська медична амбулаторія загальної практики - сімейної медицини; Баштанська багатопрофільна лікарня Баштанської міської ради Миколаївської області, 3-поверховий лікувальний корпус; Бородянський Центр первинної медико-санітарної допомоги, Загальцівська АЗПСМ тощо", - йдеться у повідомленні.

Загалом, за даними МОЗ, за три роки повномасштабної війни росіяни пошкодили та повністю зруйнували 2285 об’єктів медичних закладів (1984 – пошкоджені, 301 – знищений). Найбільших втрат зазнали лікарні на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі. Отримати повну інформацію щодо руйнувань медзакладів на тимчасово окупованих територіях неможливо.

Крім того, росіяни пошкодили 242 автомобілі екстреної медичної допомоги, ще 273 – знищили та 80 – викрали.

Як зазначають в МОЗ, за оцінками уряду України, Світового банку та Європейської комісії, поточні потреби сектору охорони здоров’я становлять приблизно 17 мільярдів доларів США, з яких короткострокові потреби на 2024-2026 роки – 3,6 мільярда. Проте, зважаючи на постійний ракетний терор, ці потреби зростають.

На сьогодні 594 об’єкти медзакладів вже вдалося повністю відновити, ще 370 – частково. Найбільше обʼєктів відновлено в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях. Це стосується медзакладів на звільнених від окупації територіях, а також тих, які зазнали незначних ушкоджень: вибиття вікон, пошкодження покрівлі й фасаду тощо.

У 2024 році завдяки підтримці глобальної ініціативи розпочато реалізацію шести проєктів реновації медичних закладів, з яких три були успішно завершені.

Як повідомлялося, нещодавно у селі Здвижівка, Бучанської громади, відкрили оновлену амбулаторію загальної практики-сімейної медицини, яку окупанти пошкодили на початку повномасштабного вторгнення.

Фото: МОЗ