Про це він написав у колонці If we let Ukraine fall, Taiwan’s next - then we really will be at war (Якщо Україна програє, Тайвань наступний - і тоді ми будем втягнуті у війну) для The Sunday Times, передає Укрінформ.
Шеппс підкреслив, що Китай неодноразово чітко висловлював свої наміри щодо «возз’єднання» з демократичним Тайванем. Проте, за його словами, незважаючи на велику кількість доступної інформації, «світ чомусь не усвідомлює важливість цієї майбутньої війни в Індо-Тихоокеанському регіоні», і «якщо ви вважаєте, що конфлікт на маленькому острові за 6 000 миль від вас не має значення, … то це величезна помилка».
«Світ може опинитися в глибокій рецесії, яка коштуватиме трильйони і зруйнує сектори від технологій до оборони, що, ймовірно, перевершить фінансові втрати від COVID-19 і війни в Україні разом узятих», - зазначив Шеппс.
Британський політик зауважив, що Путін, коли пішов на Київ, сподівався захопити його за кілька днів, але «хоробрі українці не були готові до того, що їхня демократія буде розчавлена великим сусідом». Британія, за його словами, першою з союзників України прийняла цей виклик, надавши зброю, розвіддані та забезпечивши навчання, щоб допомогти протистояти незаконній війні Путіна, адже «цьому тирану треба протистояти, а не умиротворяти його». На думку Шеппса, війна Росії проти України є «екзистенційним тестом для Заходу».
«Чи переросте російсько-українська війна в глобальний конфлікт? Не сумнівайтеся: Китай та інші авторитарні держави хочуть, щоб ми зазнали поразки. Такі країни мало зважають на демократію та права власних громадян. Їхньою метою є зміна світового порядку на користь власних тоталітарних режимів», - заявив Шеппс, підкресливши, що Захід не виглядає настільки стурбованим, як мав би бути.
Тому, за його словами, якщо «ми зараз не зробимо все можливе для того, щоб Путін програв, то постраждаємо від наслідків не лише тут, у Європі, але й в Індо-Тихоокеанському регіоні та в усьому світі».
«Ціна дозволу на використання нашої зброї, навіть (по цілях - ред.) всередині Росії, буде мінімальною порівняно з наслідками перемоги Путіна - і це дозволить іншим повірити в те, що можна відтягнути час, коли Захід не буде зацікавлений у цьому. Тому зараз настав час не лише надати дозвіл на використання наших ракет великої дальності Storm Shadow, але й зробити це, не чекаючи на рішення Вашингтона», - зазначив ексміністр.
Шеппс закликав британський уряд подвоїти оборонну підтримку України, «незважаючи на витрати на поповнення запасів боєприпасів», і закликав «інші члени НАТО та інші цивілізовані країни наслідувати цей приклад».
«Ці витрати - ніщо в порівнянні з потенційно руйнівними наслідками повномасштабного конфлікту між Китаєм і Тайванем. Подвоєння нашої підтримки України сьогодні було б не лише правильним вчинком, але й зробило б вторгнення на Тайвань набагато менш імовірним, таким чином захищаючи нас від рецесії чи навіть депресії», - вважає Шеппс.
Як повідомляв Укрінформ, уряд Сполучених Штатів схвалив продаж Тайваню радіолокаційних станцій та системи протиповітряної оборони NASAMS на майже $2 мільярди.
Фото: Getty Images