Як повідомляє Укрінформ, про це в телеефірі заявив речник ДПСУ Андрій Демченко.
«Не слід звертати увагу на навчання, що проходять на території Білорусі, адже вони фактично не припиняються. Подібні навчання з різними підрозділами Збройних сил Білорусі або інших складових Сил безпеки анонсуються та проводяться постійно. Це відбувалося в 2022 році, це продовжувалося в 2023, і цей рік не є винятком. Але насправді, поблизу нашого кордону ми не спостерігаємо ані переміщення техніки, ані особового складу з підрозділів білоруської армії», - зазначив Демченко.
Водночас він підкреслив, що такими навчаннями Білорусь продовжує нагнітати ситуацію, стверджуючи, що, мовляв, Україна становить загрозу для Білорусі, і тому їм доводиться посилювати свою безпеку.
Демченко нагадав, що ще з 2022 року Білорусь утримує певну кількість своїх підрозділів поблизу кордону з Україною. Підрозділи розташовані на відстані від кордону, періодично відбувається їх ротація, і іноді з'являється інформація про те, що Білорусь нібито продовжує посилювати свої підрозділи або збільшувати їх кількість у цьому напрямку.
«Фактично це не так, ми не фіксуємо жодного ударного угрупування, яке б перебувало на напрямку нашого кордону на території Білорусі», - підкреслив Демченко, додавши, що на території Білорусі немає російських підрозділів.
Речник нагадав, що у 2023 році на території Білорусі було близько 10-12 тисяч російських військових під виглядом навчань, але поступово вони були виведені для участі у війні з Україною.
Водночас він запевнив, що кордон з Білоруссю є пріоритетним у контексті безпеки, оскільки Білорусь продовжує залишатися під впливом Росії.
Коментуючи питання щодо характеру навчань білоруських військових, Демченко зазначив, що це навчання підрозділів територіальної оборони.
«Це навчання з підрозділами територіальної оборони. Я навіть думаю, що вони не будуть залучені до активних навчань зі стрільбою тощо; це просто перевірка тих людей, яких Білорусь може надалі залучати до територіальної оборони, у тому числі на напрямку кордону з Україною», - пояснив речник.
Демченко також зазначив, що Україна продовжує укріплювати лінію кордону. Це включає протитранспортні рови, різноманітні загородження, а також зведення фортифікаційних укріплень - окопних ліній, траншей, вогневих позицій, спостережних постів та ін. За словами речника, також триває мінування найбільш небезпечних напрямків, щоб запобігти руху ворожої техніки, а також насичення цієї ділянки кордону системами відеоспостереження.
«Загроза спроб проникнення ворожих ДРГ залишається для Чернігівщини, Сумщини, Харківщини», - повідомив речник.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони Білорусі розпочало перший збір із територіальними військами у 2025 році в Гомельській області, яка межує з Україною. У Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України спростували інформацію про загрозу вторгнення регулярних військ Білорусі.