Про це повідомив президент України у Телеграмі, як передає Укрінформ.
«27 січня світ вшановує пам’ять жертв Голокосту. Це була цілеспрямована спроба нацистів знищити цілий народ – вбити всіх його представників, стерти все, що нагадувало про євреїв. Шість мільйонів жертв. Злочин Голокосту ніколи не повинен повторитися. Але, на жаль, пам’ять про Голокост поступово слабшає. І зло, що намагається знищити життя цілих народів, досі існує у світі», - зазначено у дописі.
Напередодні Президент України разом з рабинами, представниками дипломатичного корпусу та органів влади вшанували пам’ять чоловіків і жінок, дорослих і дітей – мільйонів людей, загиблих під час Голокосту.
«Ми всі повинні боротися заради життя і пам’ятати, що байдужість – це добриво для зла. Ми маємо подолати ненависть, яка призводить до знущань і вбивств. Ми повинні уникати забуття. І це місія кожного – робити все можливе, щоб зло не перемогло», - підкреслив глава держави.
Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 27 січня, українці та міжнародна спільнота вшановують пам’ять жертв Голокосту. Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, що відзначається щорічно 27 січня, був запроваджений рішенням Генеральної асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7).
27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.