«Солдат, який танцює», – так багато хто називав Олексія Рубцова, чиї танці завоювали популярність у соцмережах ще під час АТО/ООС. Його веселі відео набирали сотні тисяч переглядів, а прихильники жартували, що йому слід відкрити школу «Комбат-самби».
4Олексій з'явився на світ 31 травня 1982 року в Києві, але через роботу батька (який облаштовував військові летовища) сім'я переїхала на Чукотку. Згодом родина повернулася в Україну. Після закінчення школи молодий чоловік здобув дві спеціальності: військову та юридичну. Пізніше він служив у «Десні», де звільнився у званні старшого лейтенанта. Після цього працював у банку, де обіймав посаду директора юридичного департаменту.
5Олексій був великим фанатом футболу, зокрема київського «Динамо». У середовищі ультрас він був відомою особистістю. На матчі улюбленої команди він подорожував до інших країн. Ультрас «Динамо», включаючи Олексія, одними з перших були на Майдані. А після окупації Криму та початку бойових дій на Донбасі у 2014 році він відразу почав волонтерити, а потім – пішов на фронт.
6У тому ж 2014 році Олексій зустрів свою майбутню дружину. Ірина займалася власним бізнесом – швейною справою, разом із подругою відвідувала госпіталі, шила одяг для поранених.
«Льоша залишався в пам'яті. Від нього виходило відчуття сили, впевненості, чоловічої енергії», – згадує Ірина.
7З 2015 року Олексій служив у «Азові». Невдовзі у них народився син Мирослав, і дружині знадобилася допомога. Та й сам Олексій хотів бачити, як росте їхній син.
«Якби наш син не народився і я не сказала, що не планую виховувати його одна, він би продовжував служити далі», – каже жінка. І Олексій повернувся до родини, за що пізніше дякував дружині. Він був поруч з коханою та новонародженим сином. Поки Ірина була в декреті, чоловік взяв на себе обов'язки директора швейного підприємства.
8Невелике підприємство шило трикотажні худі, футболки та інший одяг. Олексій відповідав за все: зустрічався з клієнтами, контролював замовлення.
Через три роки після народження сина в їхній родині з'явилася донечка Поліна.
9Напередодні Дня Збройних сил України 2021 року Олексій разом із знайомими волонтерами запустив лінійку одягу, яка називалася – ЗСУ («Залізна Сила України»). Усі кошти від продажу пішли на допомогу бійцям.
Відео: Oleksii RubtsovОлексій у дитинстві також займався бальними танцями. «Ще за часів АТО, коли мій чоловік жив у казармі, хтось увімкнув ламбаду, і Льоша почав танцювати. Тоді він і виклав те відео, яке стало вірусним, розлетілося по всьому інтернету», – згадує Ірина.
Ірина та Олексій обожнювали подорожі. Вони відвідали Іспанію, Італію, Хорватію. «Ми хотіли побачити світ, отримати новий досвід і привезти його додому. Життя було щасливим... При цьому ми ніколи не забували, що в Україні війна, намагалися максимально допомагати військовим», – зазначає жінка.
0Напередодні 24 лютого 2022 року вони активно обговорювали війну. Ірина сподівалася, що все обійдеться, але Олексій був іншої думки: Росія наступатиме. Вранці їх розбудили вибухи... На початку березня Олексій вивіз сім’ю з Київської області, а сам повернувся у військо.
Старший лейтенант Рубцов у складі добровольчого батальйону «Карпатська Січ» обороняв напрямок Броварів, зачищав від окупантів Стоянку, Бучу та Ірпінь, згодом знищував ворога на Харківському напрямку, а потім приєднався до 72-ї ОМБр імені Чорних Запорожців у ролі командира взводу розвідки.
1«Льоша мав перевестися до «Азова», але щось пішло не так із документами, і його направили туди, де був брак кадрів. Так він потрапив до 58-ї окремої мотопіхотної бригади, де пробув лише 12 днів, – розповідає Ірина. – Дуже багато залежить від рівня бойової підготовки побратимів. Це були хлопці, які щойно мобілізувалися, тому Льоші доводилося пояснювати їм елементарні речі. Під назвою «розвідка» була навіть ненавчена піхота».
2Олексій намагався максимально берегти життя необстріляних підлеглих, сам виходив у сіру зону, а їх залишав на чергуваннях або охороні, адже добре розумів: шанси повернутися живими із завдань у його побратимів були низькими.
В День прапора 23 серпня 2022 року Олексій написав на своїй сторінці у Фейсбуці: «Наш прапор б'ється не від вітру, а від останнього подиху кожного з Воїнів, які загинули, захищаючи його!».
314 вересня 2022 року Ірина отримала останнє повідомлення від чоловіка. З Бахмутського напрямку...
«Раніше він завжди знаходив можливість написати мені хоча б раз на добу, а тут – жодного повідомлення. Я звернулася до друзів із «Азова», бо в 58-й бригаді нікого не знала. Вони запевнили, що все добре, Льоша живий. У сина якраз у ті дні був день народження – виповнилося шість років, і я розуміла, що Льоша фізично не міг привітати Мирослава. У неділю (18 вересня, – ред.), десь об 11:30, мені подзвонив незнайомий номер, чоловік по той бік слухавки сказав, що з моїм чоловіком все добре і він через кілька днів має вийти із сірої зони».
4Наступного дня Ірині зателефонували і повідомили, що її коханий загинув під час виконання завдання. Згодом цю інформацію підтвердив Роман Сініцин, військовий друг Олексія.
«Мій друг, старший лейтенант Олексій «Солдат» Рубцов, загинув, захищаючи нас на Донбасі, і це непоправна втрата для України та для вс