Про це повідомила пресслужба Мінсоцполітики, передає Укрінформ.
«Наша мета завжди полягала в створенні ефективної системи соціального захисту, в центрі якої знаходяться люди, які потребують допомоги. Наразі ми завершуємо розробку стратегії розвитку соціальних послуг, що дозволить покращити їх якість і доступність. Введення ринку соціальних послуг та уніфікація стандартів надання допоможуть нам не лише оперативно реагувати на потреби громадян, але й створити чіткий алгоритм для взаємодії між державою та постачальниками послуг. Наша мета – зробити цю систему гнучкою, інклюзивною та готовою до будь-яких викликів, і ми вдячні ООН за готовність долучитися до цього процесу», – зазначила Жолнович.
Шмале висловив запевнення, що ООН планує продовжувати активно підтримувати уряд України у підвищенні ефективності реалізації соціальних програм та реагуванні на гуманітарні виклики. Він підкреслив важливість визначення чітких стратегічних пріоритетів у соціальній політиці, які забезпечать сталість рішень та довгострокову підтримку населення. Це дозволить більш ефективно розподіляти ресурси та гарантувати, що допомога доходитиме до тих, хто її найбільше потребує.
Учасники зустрічі також звернули увагу на результати, досягнуті завдяки спільним зусиллям.
Зокрема, за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН 420 тис. пенсіонерів у зоні бойових дій отримали додаткову грошову допомогу загальною сумою понад 2 млрд грн. Більше 320 тис. осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю отримали допомогу на суму 830 млн грн.
Минулого року Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) забезпечило виплати на тверде паливо протягом зимового періоду, підтримка буде продовжена і в цьогорічний осінньо-зимовий сезон.
Крім того, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) виділив понад 460 млн грн для підтримки малозабезпечених багатодітних сімей та родин з дітьми з інвалідністю, які проживають у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій та Харківській областях. Також була надана підтримка сім’ям, які живуть на територіях, що підлягають обов’язковій евакуації, а також тим, хто постраждав від обстрілів ворога.
Завдяки підтримці ООН вдалося залучити партнерські організації, зокрема недержавних постачальників соціальних послуг (для забезпечення підтриманого проживання осіб з інвалідністю та людей похилого віку серед ВПО).
Як повідомлялося, Програма розвитку ООН (ПРООН) передала Україні 10 обладнаних автомобілів для підтримки системи соціальних послуг та охорони здоров’я у прифронтових громадах.
Фото: Мінреінтеграції