субота22 березня 2025
podrobnosti.org.ua

Вчені завершили дискусію про місце народження автора «Гуцулки Ксені».

У Прикарпатті дослідники завершили тривалу дискусію щодо місця народження автора «Гуцулки Ксені».
Ученые разрешили спор о месте рождения автора «Гуцулки Ксени».

Цю інформацію для ЗМІ надав голова Заболотівської громади Петро Маліборський, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ярослав Барнич, всесвітньо відомий композитор, походить з нашої громади. Ми прагнемо створити туристичні маршрути, пов'язані з його іменем… Родинний будинок композитора зберігся. Він знаходиться між селами Трофанівка і Балинці. Тож протягом тривалого часу виникали суперечки - одні вважали його (Барнича) трофанівським, а інші – балинцівським. Науковці поставили крапку в цій суперечці. Вони дослідили, підняли архівні документи і заявили, що у Вікіпедії слід вказувати село Балинці як місце народження композитора», - підкреслив Маліборський.

За його словами, зараз у громаді існує кімната-музей композитора в Балинцівському ліцеї імені Ярослава Барнича.

«Якщо мені вдасться отримати фінансування, ми б перетворили це на великий музей… Наразі ми провели одну наукову конференцію. Усі її матеріали доступні науковцям, а ми плануємо їх видати», - повідомив голова Заболотівської громади.

Ярослав Барнич — український композитор, диригент, педагог, скрипаль, громадський діяч. Він увійшов в українську музику як основоположник сучасної української оперети. Загалом написав 4 оперети: «Дівча з Маслосоюзу» (1933), «Шаріка» (1934), «Пригода в Черчі» (1936), «Гуцулка Ксеня» (1938). Також композитор працював у жанрі пісні-танго, створивши чудові твори «Ох Соловію», «Чи тямиш?», «Гуцулка Ксеня» та інші.

Як повідомляло агентство, мюзикл «Гуцулка Ксеня» знову з'явився на Takflix.

Фото: Музей історії Коломиї