понеділок13 січня 2025
podrobnosti.org.ua

Ціни на нафту знову зростають після нещодавнього різкого підвищення.

Ціни на нафту знову зросли в п’ятницю, 3 січня, після того як на попередній сесії закрилися на найвищому рівні за понад два місяці. Це відбулося на фоні сподівань, що уряди по всьому світу можуть посилити політичну підтримку, що сприятиме відновленню економічного зростання та підвищить попит на паливо.
Нефть продолжает дорожать после резкого роста цен накануне.
Ціни на нафту продовжили зростати в п’ятницю, 3 січня, після закриття на найвищому рівні за більше ніж два місяці на попередній сесії, на тлі сподівань, що уряди по всьому світу можуть посилити політичну підтримку для відновлення економічного зростання, що підвищить попит на паливо.

Як повідомляє Укрінформ, про це пише Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent підвищилися на 22 центи, або на 0,3%, до 76,15 долара за барель після досягнення найвищого рівня з 25 жовтня в четвер. Американська нафта марки West Texas Intermediate подорожчала на 25 центів, або на 0,3%, до 73,38 долара за барель, причому на момент закриття торгів у четвер вона досягла максимуму з 14 жовтня.

Обидва контракти наближаються до другого тижневого зростання після повернення інвесторів з відпустки, що покращує торговельну ліквідність.

Заводська діяльність в Азії, Європі та США завершила 2024 рік на м’якій ноті, оскільки очікування на Новий рік погіршилися через зростання торговельних ризиків, пов’язаних з можливим поверненням Дональда Трампа на пост президента США та крихким відновленням економіки Китаю.

«Грудневі індекси PMI для Азії були змішаними, але ми продовжуємо сподіватися, що виробнича активність і зростання ВВП у регіоні залишаться низькими в найближчій перспективі», — зазначається в записці аналітиків Capital Economics.

Інвестори очікують подальшого зниження процентних ставок Федеральною резервною системою цього року для підтримки економіки США, в той час як президент Китаю Сі Цзіньпін обіцяв більш проактивну політику для стимулювання зростання.

Ринок також очікує на майбутні ціни на сиру нафту від найбільшого експортера Саудівської Аравії, яка може підвищити ціни для азійських покупців у лютому вперше за три місяці.

У США, найбільшому споживачу нафти у світі, запаси бензину та дистилятів зросли минулого тижня, оскільки нафтопереробні заводи нарощували виробництво, хоча попит на паливо досяг дворічного мінімуму.

Минулого тижня запаси сирої нафти зменшилися на 1,2 мільйона барелів до 415,6 мільйона барелів, у той час як аналітики очікували скорочення на 2,8 мільйона барелів.

Трейдери уважно стежать за останніми прогнозами погоди, оскільки очікування різкого похолодання в США та Європі в найближчі тижні можуть підвищити попит на дизельне паливо як альтернативу природному газу для опалення.