Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту Brent знизилися на 14 центів, або 0,2%, до 74,29 доларів за барель, тоді як ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate у США впали на 22 центи, або 0,3%, до 70,18 доларів за барель.
Як Brent, так і WTI зменшилися в ціні більш ніж на $2 у п'ятницю, зафіксувавши тижневе падіння на 0,4% та 0,5% відповідно.
«Спад цін на сиру нафту викликаний тиском президента США на Ірак щодо відновлення експорту нафти з родовищ Курдистану, що може покращити постачання на світових ринках нафти після майже двох років перебоїв», - зазначив засновник дослідницької компанії SS WealthStreet у Нью-Делі Сугандха Сачдева.
Ірак планує експортувати 185 тисяч барелів на добу з нафтових родовищ Курдистану через іраксько-турецький трубопровід, як тільки поставки нафти відновляться, повідомив у неділю представник міністерства нафти Іраку.
Міністерство нафти Іраку повідомило, що всі процедури завершені для відновлення експорту через трубопровід Ірак-Туреччина, що потенційно вирішить суперечку, яка перешкоджала поставкам сирої нафти.
Усі погляди прикуто до прогресу в переговорах щодо завершення війни Росії проти України, яка в понеділок вступає у четвертий рік. У неділю офіційні особи повідомили, що лідери Європейського Союзу зберуться на екстрений саміт 6 березня, щоб обговорити додаткову підтримку України та європейські гарантії безпеки.
Це сталося після того, як президент США Дональд Трамп ініціював переговори з РФ про завершення війни, але не запросив Україну чи Європейський Союз до участі в переговорах.
Санкції США та ЄС на експорт російської нафти обмежили її поставки та викликали перебої в морських потоках нафти. Очікується, що глобальні енергетичні поставки зростуть, якщо буде досягнуто мирної угоди та скасовано санкції.
Фото ілюстративне