Про це повідомляє видання Taipei Times, передає Укрінформ.
Підозрюваним інкримінують порушення закону про національну безпеку. Під час розслідування у них виявили фотографії, карти та схеми розташування ключових радіолокаційних станцій ППО острова, ракетних установок його сил самооборони та важливих об’єктів у столиці Тайваню, місті Тайбей.
Головою групи, за інформацією слідства, є 62-річний випускник Академії сухопутних військ Тайваню Чу Хуньї, який після звільнення з армії у 2019 році переїхав на материк, де був завербований у Народно-визвольну армію Китаю (НВАК).
Чу погодився створити на Тайвані шпигунську мережу та розпочати політичну діяльність, спрямовану на підтримку інтересів Пекіна.
З цією метою він заснував партію «Альянс за відновлення», чий девіз став «відродження китайської нації, мир та щастя для всіх людей».
Прокуратура вважає, що китайські спецслужби загалом передали Чу понад 90 тисяч доларів для фінансування його підривної діяльності, включаючи вербування діючих і відставних тайванських військовослужбовців, а також просування прокитайської політичної сили.
Правоохоронці стверджують, що підозрювані створили шпигунські мережі та воєнізовані групи зі снайперами, а також «загони вбивць» для ліквідації про-таванських урядовців і політиків під час можливого вторгнення НВАК.
Створена затриманими колишніми офіцерами мережа останнім часом діяла як сплячий осередок, чекаючи нападу китайської армії на острів.
Як повідомляв Укрінформ, голова КНР Сі Цзіньпін у новорічному зверненні 31 грудня заявив, що жителі материка та острова є однією родиною, і жодна країна не зможе зупинити «возз’єднання» Тайваню з Китаєм.
Фото: Annabelle Chih/Getty Images, ілюстративне