Цю інформацію він озвучив в ефірі TV8, як повідомляє Укрінформ.
Попшой висловив критику щодо січневого візиту російського посла Олега Озерова до невизнаного Придністров’я, зазначивши, що, за його словами, «жодним чином не сприяє» покращенню відносин і порозуміння між Молдовою та Росією.
Попшой також підкреслив, що Кишинів не підтримує практику деяких іноземних послів, які без узгодження відвідують придністровський регіон для зустрічей із представниками так званої місцевої влади.
«Цілком ймовірно, що це тонке послання, жест такої «дружби», який вони намагаються донести до нас. Ті, у кого є очі, щоб бачити, і вуха, щоб чути, усвідомлюють, що це не зовсім так, особливо в контексті російських безпілотників, які порушують наш повітряний простір і падають поблизу житлових будинків», - сказав Попшой.
Він нагадав, що Озеров не має права на проведення офіційних зустрічей, оскільки ще не акредитований.
«Не можна проводити такі зустрічі навіть коли посол затверджений, але ще не акредитований. Я не впевнений, чи можна назвати цю зустріч «зустріччю високого рівня», адже в придністровському регіоні, який є частиною Молдови, немає жодних «офіційних осіб високого рівня», тому ситуація тут незрозуміла», - зазначив міністр.
За словами глави зовнішньополітичного відомства, наразі немає вагомих підстав для відмови в акредитації кандидатури Олега Озерова на посаду посла Росії в Кишиневі. Проте він не уточнив, скільки часу займе ця процедура, враховуючи, що російський дипломат очікує вже майже 5 місяців.
За словами Попшоя, процес затримується через недружні заяви Кремля на адресу Молдови.
«Він був близький до акредитації, але в ці ж дні надійшов потік вкрай недружніх і навіть агресивних заяв на адресу Молдови з боку деяких російських представників, і саме тому рішення було відкладене», - підкреслив Попшой.
Президент Молдови Мая Санду на початку лютого заявила, що процедура призначення російського посла затягнулася через «велику кількість брехливих і недружніх заяв Кремля на адресу Республіки Молдова». Вона зазначила, що це питання має бути вирішене найближчим часом.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство закордонних справ Молдови ухвалило рішення закрити Російський культурний центр у столиці Кишиневі після інциденту з порушенням повітряного простору Молдови та падінням дронів у Тараклійському районі 13 лютого.