четвер20 березня 2025
podrobnosti.org.ua

Китай вважає, що нещодавно з'явилося реальне вікно для досягнення миру в Україні, зазначив міністр закордонних справ Ван Ї.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї висловив думку, що на фоні нещодавнього зростання закликів до пошуку шляхів для завершення російсько-української війни та мирних переговорів, з'являються реальні можливості для досягнення миру в Україні.
Китай считает, что в последнее время действительно открывается окно для мира в Украине, - Ван И.

Цю інформацію міністр озвучив у інтерв’ю китайським засобам масової інформації після 10-денного турне, що охопило країни Європейського Союзу, США та Південну Африку, повідомляє Укрінформ, посилаючись на МЗС КНР.

«Китай не є ані творцем, ані учасником «української кризи» (так у КНР називають війну Росії проти України – ред.), але ми не залишалися бездіяльними. Протягом останніх трьох років ми активно працювали над досягненням миру та діалогу», - зазначив Ван Ї.

За його словами, Пекін завжди підтримував вирішення конфлікту через діалог та консультації і, зокрема, минулого року спільно з Бразилією ініціював програму «Друзі миру», в рамках якої країни Глобального Півдня розглядають свої пропозиції щодо шляхів завершення війни.

«Наразі заклики до мирних переговорів стають дедалі гучнішими, і можливість для миру в Україні дійсно з’являється. Хоча позиції всіх учасників поки що не повністю узгоджені, діалог завжди є кращим, ніж конфлікт, а мирні переговори завжди переважають над війною», - підкреслив Ван Ї.

«Китай підтримує всі зусилля, спрямовані на досягнення миру, і сподівається, що зацікавлені сторони знайдуть стабільні та довгострокові рішення, які враховуватимуть інтереси одна одної», - додав китайський високопосадовець.

Він запевнив, що Китай продовжуватиме виконувати конструктивну роль у політичному врегулюванні «української кризи».

Китай заявляє про нейтралітет у конфлікті між Росією та Україною та закликає до припинення бойових дій та переговорів для вирішення спірних питань. На перші роковини російського вторгнення у лютому 2023 року Пекін оприлюднив свою позицію, «план із 12-ти пунктів», в якому першим йшлося про повагу до суверенітету та територіальної цілісності всіх країн, а в травні направив спецпредставника уряду Лі Хуея до ЄС, України та Росії з метою пошуку шляхів завершення війни, яка закінчилася невдачею.

У травні минулого року Китай і Бразилія представили «мирний план із 6-ти пунктів», у якому не згадуються суверенітет і недоторканність територій країн, натомість акцентується на негайному припиненні бойових дій, що закріплює контроль країни-агресора Росії над тимчасово окупованими українськими територіями. У серпні на Генасамблеї ООН Пекін та Бразилія оголосили про ініціативу «Друзі миру».

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський підкреслює важливість залучення Китаю до тиску на російського диктатора Володимира Путіна з метою завершення війни.

Фото: Bloomberg