середа05 лютого 2025
podrobnosti.org.ua

У 2022 році кількість кібератак на Україну зросла майже на 70% — основні цілі хакерів.

Урядова команда з реагування на комп'ютерні надзвичайні ситуації CERT-UA, що функціонує при Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації, минулого року обробила 4315 кіберінцидентів.
Количество кибератак на Украину в прошлом году увеличилось почти на 70% — главные цели хакеров.
Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні ситуації CERT-UA, що функціонує при Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації, минулого року обробила 4315 кіберінцидентів.

Про це повідомила пресслужба Держспецзв'язку, передає Укрінформ.

Це на 69,8% більше, ніж у попередньому році, коли кіберзлочинці атакували український кіберпростір 2541 раз.

Найчастіше жертвою зловмисників стають місцеві органи влади, уряд та його організації, сектор безпеки й оборони, енергетична галузь, комерційні компанії, а також телекомунікації.

Серед найпоширеніших типів інцидентів можна виділити розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, фішинг, шкідливе підключення, а також компрометацію облікових записів чи систем.

Метою зловмисників є викрадення чутливої інформації, а також знищення даних і інформаційних систем, підкреслили в Держспецзв'язку.

Фахівці CERT-UA зазначають, що наразі спостерігається стійка тенденція до зростання кібератак , насамперед на критично важливу інфраструктуру України.

Ворог не залишає спроб дестабілізувати Україну за допомогою кіберзброї. Це свідчить про те, що протистояння в кіберпросторі залишається однією з найактуальніших точок війни.

В Держспецзв'язку вважають, що Росія продовжить використовувати всі можливі методи для збору інформації, важливої для ворога. Не припиняться й деструктивні атаки на об'єкти критичної інфраструктури, зокрема в енергетичному секторі.

Під час війни найціннішою для ворога є інформація про плани Сил оборони України, дані підприємств оборонно-промислового комплексу, уряду та інших організацій, які підтримують військових.

Для досягнення цих цілей зловмисники зазвичай використовують масові розсилки шкідливого програмного забезпечення та фішингових листів. Такі типи кібератак залишаться найпоширенішими.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт, що передбачає створення в Україні системи реагування на кібератаки.