середа05 лютого 2025
podrobnosti.org.ua

Канада планує вжити контрзаходів на випадок можливих імпортних мит з боку США, повідомляють ЗМІ.

Канада склала список сотень американських товарів, на які можуть бути введені значні мита, якщо нова адміністрація США вжене аналогічні заходи.
Канада разрабатывает ответные меры на возможные импортные пошлины США, сообщают СМИ.
Канада підготувала список із сотень американських товарів, на які можуть бути введені значні мита у разі аналогічного рішення нової адміністрації США.

Як повідомляє Укрінформ, про це інформує канадський суспільний мовник CBC News з посиланням на свої джерела.

“До списку увійшли сотні товарів, виготовлених у США, на які Канада може накласти мита у відповідь. Американські сталеві вироби, кераміка, включаючи унітази й раковини, скляний посуд, квіти та різні види пластику - можуть стати можливими об'єктами мит у відповідь,” - зазначено у матеріалі.

Водночас співрозмовник видання підкреслив, що остаточний список товарів поки не затверджений. “Багато сталевих виробів, на які можуть бути накладені мита, виготовляються в ключових “хитких” штатах Мічигані та Пенсильванії. Мито на апельсиновий сік з Флориди має на меті надіслати сигнал штату, де проживає Трамп, і де наразі розташований новий центр влади у США,” - стверджує CBC News.

В уряді поки не визначилися, чи варто заздалегідь оприлюднювати цей список, щоб не провокувати обраного президента. “Оточення премʼєр-міністра Джастіна Трюдо все більше впевнене, що обраний президент дотримається своєї обіцянки щодо введення 25% імпортних мит на товари з Канади та Мексики,” - зазначається у статті.

Як повідомляв Укрінформ, після перемоги на виборах у листопаді Дональд Трамп зробив заяву про введення 25% мит на всі товари з Канади та Мексики, а також про суттєве підвищення митних зборів для Китаю.

Наприкінці листопада прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо відвідав штат Флорида, щоб зустрітися з Дональдом Трампом та обговорити питання митної політики. Тоді він підкреслив, що в результаті цього постраждають не лише канадці, але й США, де відразу зростуть ціни, а також постраждають промисловість і бізнес.