понеділок13 січня 2025
podrobnosti.org.ua

Міністри закордонних справ Німеччини та Франції відвідають Дамаск для обговорення співпраці та питання російських баз.

Міністри закордонних справ Німеччини та Франції здійснять спільний візит до Дамаска, щоб запропонувати співпрацю за умови реалізації нових ініціатив керівництва Сирії на благо її народу, а також обговорити питання, що стосуються російських військових баз.
Министры иностранных дел Германии и Франции направляются в Дамаск для обсуждения сотрудничества и российских баз.
Глави МЗС Німеччини та Франції здійснять спільний візит до Дамаска з метою обговорення можливостей співпраці на основі дій нового керівництва Сирії, які мають на меті інтереси народу країни, а також питання, що стосуються російських військових баз.

Про це повідомила міністерка закордонних справ Анналена Бербок 3 січня 2025 року перед своїм візитом до Дамаска, згідно з інформацією Укрінформу, яку надав сайт МЗС ФРН.

«Правління Асада, яке завдало шкоди, закінчилося, але його наслідки ще не подолано, оскільки сирійці мають шанс знову взяти на себе відповідальність за свою державу та залікувати глибокі рани. Ми прагнемо підтримати їх у цьому: в інклюзивному, мирному переході влади, у примиренні суспільства, у відновленні, поряд з гуманітарною допомогою, яку ми постійно надаємо людям у Сирії протягом багатьох років», - зазначила Бербок.

Вона підкреслила, що сьогоднішня подорож разом із французьким колегою та від імені ЄС є чітким сигналом для сирійців: новий політичний початок між Європою та Сирією, між Німеччиною та Сирією, можливий.

«Із простертою рукою, а також із чіткими очікуваннями від нових правителів ми сьогодні їдемо до Дамаска», - підкреслила дипломатка.

Новий початок, за її словами, можливий лише тоді, коли нове сирійське суспільство надасть всім сирійцям, жінкам і чоловікам, незалежно від етнічної чи релігійної приналежності, можливість брати участь у політичному процесі, забезпечить права та захист. Якщо ці права будуть гарантуватися під час переходу, що відбувається, і не будуть підірвані надто тривалими термінами до виборів або спробами ісламізації системи правосуддя чи освіти. Міністерка наголосила на важливості уникати помсти проти цілих груп населення, запобігати екстремізму та діям радикальних угруповань при опрацюванні минулого та встановленні справедливості.

«Це має бути нашою спільною метою. І це також у наших інтересах; безпека в Європі та Німеччині тісно пов’язана з цим», - підкреслила Бербок.

Вона зазначила, що світ «знає, звідки Тахрір аш-Шам походить ідеологічно, і які дії він вчиняв у минулому». Але також світ чує і бачить прагнення до поміркованості та порозуміння з іншими важливими гравцями. Початок переговорів із Сирійськими демократичними силами, де переважають курди, є важливим кроком у цьому напрямку, зазначила міністерка.

«Ми продовжимо оцінювати HTC за його діями. Незважаючи на весь скептицизм, ми не повинні упустити можливість підтримати народ Сирії на цьому важливому етапі», - підкреслила глава МЗС ФРН.

Німеччина та її міжнародні партнери, за словами Бербок, також зобов’язані гарантувати, що внутрішній сирійський процес не буде перервано зовнішніми чинниками. Для цього разом з ООН в Акабі були вироблені важливі принципи, що включають повагу до суверенітету та територіальної цілісності всіма сусідніми державами.

«Також настав час Росії залишити свої військові бази у Сирії. Сирійський народ не забуде масових бомбардувань та порушень прав людини. Це Путін так довго підтримував Асада, прикривав і підтримував злочини режиму», - підкреслила Бербок.

Тепер потрібно враховувати мету, якої прагнуть мільйони сирійців: щоб Сирія знову стала шанованим членом міжнародного співтовариства, заявила вона.

Анналена Бербок 3 січня вранці вирушає до Дамаска з одноденним візитом, де разом зі своїм французьким колегою Жаном-Ноелем Барро та від імені Європейського Союзу проведе переговори з де-факто лідером Сирії Ахмедом аш-Шараа та зустрінеться з представниками сирійського громадянського суспільства.

Як повідомлялося, нещодавно країну відвідав міністр закордонних справ Андрій Сибіга.