понеділок13 січня 2025
podrobnosti.org.ua

Чи очікують нові податкові підвищення у 2025 році? Досліджуємо плани Міністерства фінансів.

Наприкінці 2024 року Міністерство фінансів не планує підвищувати податки для українців у наступному році та в майбутньому. Це рішуче рішення було обумовлене необхідністю і стало компромісним.
Будет ли новое повышение налогов в 2025 году: планы Минфина.
dscf4199_id88293_1300x867_39c4ae19e36060fde8f55e34fdc52f33_650x410_01.01.25

Цю інформацію озвучив міністр фінансів Сергій Марченко, повідомляє РБК-Україна посилаючись на телемарафон. Також про це інформують Контракти.UA.

"На наступний рік ми не маємо наміру, на даний момент, пропонувати підвищення податків. У нас немає таких планів", - зазначив він.

Він підкреслив, що поточні плани фіскального відомства "дають нам підстави стверджувати, що ми не плануємо цього робити, і ми прагнемо уникнути таких кроків у найближчій перспективі.

Як зазначив міністр, у Мінфіні усвідомлюють, що це досить болючі кроки для громадян України та бізнесу.

Пояснення підвищення податків у 2024 році

Марченко зазначив, що підвищення податків є "вимушеним болючим рішенням". "Це досить компромісне рішення. Той компроміс, до якого ми прийшли, з точки зору мене як міністра фінансів, лише частково задовольняє наші потреби", - додав він.

За його словами, основною метою було вирівняти баланс між потребами ЗСУ та нашими можливостями.

"І в цьому році, вибачте, у нас немає інших джерел, окрім як фінансувати наші ЗСУ за рахунок податків. Обсяги внутрішніх запозичень також мають свої обмеження. Тобто ми не можемо безкінечно збільшувати запозичення, нам потрібно спиратися на якусь стабільну базу", - додав він.

Марченко сподівається, що підвищення податків буде сприйняте з розумінням. "Тому що навіть спілкуючись з представниками бізнесу, громадянами, ми усвідомлюємо, що це не є непосильною ношею, розуміючи, що кожна їх гривня піде на ЗСУ", - підкреслив він.

Підвищення податків

Нагадаємо, закон про підвищення податків набрав чинності з 1 грудня. Основним аспектом у ньому стало підвищення ставки військового збору з усіх доходів українців з 1,5% до 5%.

Крім того, закон зобов'язує фізичних осіб-підприємців сплачувати військовий збір. Вони почнуть це робити з 1 січня.

Українська влада в листі про наміри до керівництва МВФ зазначила про готовність підвищити податок на додану вартість (ПДВ) у разі необхідності. У фонді також вважають це основним джерелом додаткових доходів бюджету.