Про це в мережі Х зазначив Президент Володимир Зеленський, повідомляє Укрінформ.
«Україна вже поставила 14,5 тис. тонн кукурудзи до Малаві в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine. Ще близько 5 тис. тонн буде доставлено в найближчі тижні. Вдячний Всесвітній продовольчій програмі ООН і партнерам за підтримку цих зусиль», - написав Зеленський.
Він підкреслив, що цього року Малаві стикається з руйнівною посухою, яка знищила значну частину місцевого виробництва кукурудзи й викликала серйозну ситуацію з продовольчою безпекою.
«Це постачання української кукурудзи сприятиме стабілізації ситуації та задоволенню щомісячних потреб більше 1,5 млн малавійців», - зауважив Президент.
Він також акцентував, що Україна залишається відданою своїй ролі світового гаранта продовольчої безпеки, незважаючи на необхідність протистояти російському повномасштабному вторгненню та атакам на наші порти й сільськогосподарську інфраструктуру.
Крім того, Зеленський підкреслив, що мета України – не тільки забезпечити продовольством у важкі часи, але й ділитися знаннями та технологіями з африканськими партнерами, щоб допомогти їм стати більш самодостатніми й незалежними в аграрному виробництві.
«Це буде одним із ключових напрямків майбутнього 3-го Саміту з продовольчої безпеки в Києві», - зазначив Президент, додавши, що Україна сподівається на широке представництво африканських держав та інших партнерів на цьому важливому заході.
«Об'єднавшись і дотримуючись принципів Статуту ООН, ми зможемо подолати наслідки російської агресії проти України», - підкреслив Зеленський.
Як повідомляв Укрінформ, українська гуманітарна ініціатива Grain from Ukraine ("Зерно з України"), започаткована у 2022 році, надає продовольчі товари країнам Африки, Азії та Близького Сходу, населення яких стикається з голодом або його загрозою. У співпраці зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН понад 30 країн та міжнародних організацій приєдналися до України в реалізації цієї ініціативи, і до кінця 2023 року більше 170 тисяч тонн зерна було доставлено до країн з найскладнішою продовольчою ситуацією, включаючи Ефіопію, Сомалі, Кенію та Ємен.
Фото: ОП