Про це під час зустрічі з міністром цивільної оборони Швеції Карлом-Оскаром Боліном повідомив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, інформує Укрінформ.
«Я хотів би висловити подяку вашому народу та уряду Швеції за те, що 43 тисячі наших громадян отримали статус тимчасового захисту у вашій країні. Це значний внесок у нашу дружбу, і ми це високо цінуємо», – зазначив Клименко, звертаючись до шведської делегації.
Міністр також розповів партнерам про унікальний досвід співробітників системи МВС у протистоянні агресії РФ та ліквідації її наслідків.
Він додав, що з наближенням зимового періоду основні зусилля РФ спрямовані на знищення, пошкодження або порушення роботи енергетичної інфраструктури, завдаючи повітряних атак за допомогою ракет і БпЛА, що стало характерною рисою сучасної війни.
Міністр нагадав, що МВС готове до співпраці зі шведськими партнерами в обміні досвідом у сфері безпілотної авіації, і підкреслив, що приєднання Швеції до «Коаліції дронів» є важливим кроком.
Крім того, Клименко проінформував шведську делегацію про підготовку до зимового періоду в умовах війни, коли ворог проводить цілеспрямовані атаки на критично важливі об'єкти. Сторони також обговорили питання розвитку системи укриттів у рамках коаліції цивільного захисту, підписаної раніше між урядами Швеції та України.
Глава МВС зазначив, що міністерство постійно проводить командно-штабні навчання в областях щодо реагування на ситуації, пов'язані з відсутністю електроживлення, залучаючи органи державної влади та місцевого самоврядування.
За його словами, рятувальники та поліція мають чіткі розрахунки сил і засобів, а підрозділи та органи системи МВС концентрують усі ресурси для відбиття повітряних атак противника, а також для подолання наслідків надзвичайних ситуацій.
«Тому ДСНС та НПУ у співпраці з територіальними громадами створюють Пункти незламності. Також МВС та ДСНС контролюють питання функціонування укриттів, їх доступність і забезпеченість», – сказав Клименко.
Міністр цивільної оборони Швеції Болін подякував українській стороні та особисто Клименку за продуктивну співпрацю.
«Звичайно, ми будемо підтримувати всі ваші стратегії, адже вони безумовно співпадають з нашими. Також ми будемо робити все можливе для розширення співпраці між нашими міністерствами. Ми поділяємо ваше бачення безпекової ситуації, яка, безумовно, має вплив і на Швецію. Крім того, ми прагнемо перейняти ваш досвід, щоб посилити наші сили у сфері безпеки», - зазначив Болін.
Після оголошення від шведської сторони про надання МВС двох пакетів допомоги, Клименко запевнив, що вся міжнародна технічна допомога обліковується та використовується виключно за призначенням.
Як повідомляв Укрінформ, Швеція передала Міністерству внутрішніх справ України два пакети допомоги на загальну суму майже 9 мільйонів євро.