Як повідомляє Укрінформ, це вказує на Reuters.
Ціни на нафту Brent знизилися на 5 центів, досягнувши 73,26 долара за барель. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate залишилися на рівні 69,39 долара за барель.
Загострення конфлікту між великим виробником нафти Росією та Україною цього тижня створює тиск на ринок.
«Очікуємо, що ціни на нафту (Brent) залишаться вище 70 доларів, оскільки учасники ринку продовжують уважно слідкувати за геополітичними подіями», — зазначив ринковий стратег IG Єп Джун Ронг.
У вівторок Україна вперше використала американські ракети ATACMS для удару по території Росії, про що повідомила Москва. Президент РФ знизив планку можливого ядерного удару.
«Це свідчить про нове зростання напруженості у російсько-українській війні та знову привертає увагу до ризику перебоїв з постачаннями на ринку нафти», — заявили аналітики ANZ у нотатці для клієнтів.
Запаси сирої нафти в США зросли на 4,75 мільйона барелів за тиждень, що закінчився 15 листопада, за даними ринкових джерел, посилаючись на інформацію Американського інституту нафти. Це перевищило прогнози аналітиків на 100 тис. барелів.
Проте запаси бензину зменшилися на 2,48 мільйона барелів, в той час як аналітики очікували зростання на 900 тис. барелів. Запаси дистилятів також знизилися на 688 тис. барелів минулого тижня.
Офіційні урядові дані будуть опубліковані пізніше в середу.
У зв'язку з підвищенням цін на нафту з'явилися ознаки, що Китай, найбільший у світі імпортер сирої нафти, міг збільшити закупівлі нафти цього місяця після періоду низького імпорту.
Слабкий імпорт Китаю цього року вплинув на ціни на нафту, Brent впала на 20% у порівнянні з квітневим піком, що перевищував 92 долари за барель.