Польща заявила про кібератаку Росії на сайт військового інституту

Польща підозрює Росію в хакерській атаці на сайт Інституту військових досліджень у Варшаві, який займався підготовкою офіцерського складу.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Як повідомляє Associated Press, представник міністра-координатора спецслужб Станіслав Жарин заявив, що атака була спрямована на послаблення польсько-американських взаємин, і за цим, найімовірніше, стоїть Кремль.

Після атаки на сайті зʼявився лист від імені ректора інституту, в якому містився заклик до солдатів боротися з «американською окупацією». Лист опублікували низка ЗМІ, в тому числі відомі проросійською пропагандою.

Жарин у своєму Twitter покроково описав атаку. Він назвав її операцією з дезінформації та поширення інформаційного хаосу, яка повинна була підірвати моральний дух солдатів і вплинути на антиамериканські настрої.

STEP 1 — cyberattack on the War Studies University’s website

The hackers replaced one of the articles posted with the website with a false letter by the War Studies Univeristy’s Commander.
2/8 pic.twitter.com/yH4a71Iz8q

— Stanisław Żaryn (@StZaryn) April 23, 2020

Польська сторона вважає, що Росія, користуючись коронавірусом, намагається вплинути на зняття санкцій в умовах міжнародної ізоляції. Розслідування атаки поки не закінчено, і прямих доказів вини Росії ще немає.

  • Минулого тижня дві лікарні Чехії (в Остраві та Оломоуці) відбили кібератаки хакерів. Представники Ради держбезпеки після перевірки зʼясували, що атакуючі IP-адреси переважно були російськими.
  • У березні Microsoft заявила про те, що зупинила діяльність одного з найбільших у світі ботнетів — Necurs, яким керували з Росії. Necurs заразив понад 9 мільйонів компʼютерів.

Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/42519-polshcha-pidozryuye-rosiyu-v-ataci-na-sayt-viyskovogo-institutu-na-nih-rozmistili-antiamerikanskiy-list”

 

ПОДРОБНОСТИ ДНЯ - главное о главном

Каждый день в мире и в Украине происходит тысячи событий. Каждый день огромный поток информации сметает все на своем пути. Надо остановиться и отфильтровать этот поток. Сайт Подробности дня сделал это за вас — у нас только главное о главном. Без мишуры, воды и спама.

Все самые важные события — только в Подробностях дня. Это означает, что то, что вам просто необходимо знать мы расскажем и покажем со всеми подробностями, но в пределах разумного. Ведь мы пишем о главном только главное, ничего лишнего.

Как писал когда-то Кьеркегор: «Дьявол прячется в деталях». Именно этого дьявола к вам мы и не подпустим. Потому что углубляться в несущественное — не наша задача. Подробности дня — это тот минимум, необходимый любому думающему человеку.