Провайдери подали звіти про кількість своїх користувачів у Національну раду з питань телебачення та радіомовлення. Цього вимагає закон «Про медіа» (стаття 22, частина третя, пункт четвертий). Звіти про кількість своїх абонентів у Нацраду провайдери подають удруге після набуття чинності цього закону. Він вимагає подавати цю інформацію за півріччя.
Раніше кількість своїх користувачів компанії здебільшого не оголошували й на ринку ця інформація була приблизна. Однак на початку року у відповідь на запит «Детектора медіа» Нацрада надала інформацію про звіти. Тоді у Megogo був 637951 користувач, у Volia — 291945 користувачів, у «Тріолана» — 245819 абонентів, у Sweet.tv, Vodafone TV і Trinity-TV — 229021.
Аналогічний запит «ДМ» надіслав регулятору і цього разу. Однак Нацрада у листі за підписом першого заступника голови Валентина Коваля повідомила, що ТОВ «Мегого», ТОВ «Датагруп Медіа», ТОВ «Воля-Кабель» та ПП «ЮаінеТ» визначили інформацію про кількість користувачів своїх медіасервісів конфіденційною, зі спеціальним режимом використання та розголошення.
«Регуляторний орган направить запити до вищевказаних суб’єктів щодо отримання дозволу на поширення цієї інформації та в разі отримання таких дозволів надішле Вам відповідну інформацію додатково», — йдеться у листі Валентина Коваля.
У першому півріччі прозвітував про кількість своїх користувачів 151 провайдер. Це менше ніж за попередній період (понад 200 провайдерів).
У законі «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» є норма про те, що фізичні особи, фізичні особи-підприємці, юридичні особи (окрім тих, які наділені бюджетними повноваженнями) можуть подавати облікові та фінансові звіти упродовж трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період. Це може пояснювати те, що звітів надійшло менше. Проте регулятор інформує, що згадана норма не звільняє від обов’язку подачі звітності та інших документів, а лише відтерміновує цей обов’язок, тому Нацрада на своєму сайті рекомендувала провайдерам подавати ці звіти.
Також Нацрада звертає увагу, що якщо деякі звіти було надіслано в паперовому вигляді поштою, вони можуть надійти пізніше зазначеної дати.
З тих, хто подав та не засекретив свою звітність, найбільшу кількість користувачів мають «Київстар ТБ», «Тріолан» та Sweet.tv (спільна цифра з Vodafone TV і Trinity-TV).
У «Київстар ТБ» (юридична особа «ПлюсТБ») — 308 тисяч 150 користувачів.
Кількість користувачів «Тріолана» за аналоговою, цифровою та технологією IPTV становить 244 тисячі 955 користувачів, а також компанія вже надає послуги ОТТ і має 3 тисячі 988 користувачів. Минулого звітного періоду компанія не повідомляла про ОТТ-користувачів, а вказувала 245819 абонентів за цифровою та аналоговою технологіями.
А компанія ТОВ «ОТТ Україна», яка є юридичною особою трьох ОТТ-сервісів Sweet.tv, Vodafone TV і Trinity-TV, подала звіт про 202 тисячі 508 користувачів. Це менше ніж за попередні півроку, коли компанія мла 229 тисяч користувачів.
Супутниковий провайдер (технологія DTH) Viasat (юридична особа ТОВ «Віжн ТБ») є партнерським проєктом медіагрупи «1+1». Його база у порівнянні з попереднім півріччям зменшилася на дві тисячі та становить 90 тисяч 618 осіб. У 2023 році компанія мала 92702 абоненти.
Кількість користувачів Omega TV зросла на кілька сотень і становить 18 тисяч 395 (у попередньому півріччі було 18257).
Серед провідних провайдерів у регіонах:
«СіТБ» з Сумської області має 23438 користувачів (у попередньому півріччі було 21543 користувачі, технології аналогова та цифрова). Також у компанії з’явилося IPTV і ще додатково 314 користувачів цієї послуги.
«Кабельне телебачення» з Кривого Рогу — 21381 (у попередньому півріччі було 22166), більшість абонентів користується цифровим кабелем).
«Візит» із Кременчука Полтавської області має 15 тисяч 100 абонентів (раніше було 15 тис., аналогова та цифрова технології).
«Центр ТВ» з Одеської області прозвітував про 14 тисяч 162 абоненти (у попередньому півріччі було 14240 користувачів, аналог, цифра та IPTV).
«Ліс» з Одеської області прозвітував про 14571 абонента (аналог, цифра та IPTV).
«Телелан», який працює у Львівській області, має 11 тисяч 968 абонентів (раніше було понад 12 тис., більшість користувачів — аналоговий та цифровий кабель).
Детальніше — в таблиці. Інформація станом на 31 липня 2024 року.