Події та курси
6 серпня — онлайн-тренінг «Авторське право для медіа: практичні поради та алгоритми захисту»
Організатор: Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ).
Час, місце: 10:00 — 13:20, Zoom.
Теми обговорення:
Також ЦЕДЕМ презентує Путівник з авторського права для творців контенту, створений для медіа, громадських організацій і всіх творців контенту.
Реєстрація тут до 18:00, 5 серпня.
6 серпня — робоча зустріч «Прозоре та підзвітне врядування у галузі культурної та природної спадщини»
Час, місце: 10:00 — 11:30, Zoom.
Організатор: Мережа захисту національних інтересів «АНТС».
Це перша з серії зустрічей, присвячених викликам і рішенням у сфері збереження та управління національною спадщиною.
Теми обговорення:
Модераторка: Катерина Чуєва, експертка проєкту «Мережа захисту культурної спадщини».
Реєстрація.
14 серпня — презентація типової Політики гендерної рівності в медійному контенті
Час, місце: 11:00 — 13:00, «Укрінформ» (м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16).
Організатор: ГО «Жінки в медіа».
Трансляція: ютуб-канал Укрінформу.
Учасники й учасниці:
Модераторка: Ліза Кузьменко, голова ГО «Жінки в медіа», членкиня КЖЕ.
Реєстрація.
23 серпня — тренінг «Азбука правозахисту: як просто та легко писати про права людини»
Організатор: Центр громадянських свобод (ЦГС).
Час, місце: 11:00 — 12:30, Zoom.
Тренерка: Оксана Купер, юристка, дослідниця, консультантка зі стратегічного розвитку та комунікацій, старша менеджерка з європейської інтеграції Центру громадянських свобод.
Тренінг насамперед орієнтований на представників громадянського суспільства, активістів і представників медіа та буде корисним усім зацікавленим, хто хоче писати на правові теми та / або краще розуміти правила, з якими працюють юристи та правозахисники.
Формат тренінгу буде інтерактивним, а контент — гнучкий. При реєстрації учасники можуть вказати теми, які їм цікаві.
Реєстрація обов’язкова тут.
До 31 серпня — виставка артпроєкту «Будь ласка, звільніть пташок»
Організатор: Центр громадянських свобод.
Місце: Кропивницький (Центральноукраїнський обласний краєзнавчий музей).
Герої проєкту — п’ять політичних в’язнів Росії: Валентин Вигівський, Ірина Данилович, Сергій Цигіпа, Різа Ізетов та Ірина Горобцова. Наріман Джелял — 6-й герой, якого нещодавно повернули з полону. Роботи Катерини Ситої — аналогові діджитал- та анімовані колажі.
Серія робіт спрямована для підтримки проєкту «Звільнити без умов і обмінів!». Його мета — привернути увагу до проблеми цивільних ув’язнених, деякі з яких перебувають у неволі з самого початку повномасштабного вторгнення, а деякі ще з 2014, 2015 років.
Конкурси та гранти
До 5 серпня — четвертий конкурс історій «Громадянське суспільство, бізнес і влада — кращі практики співпраці»
Організатори: проєкт «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України» спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України, Секретаріатом Кабінету Міністрів України, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, Національною соціальною сервісною службою України та Глобальним договором ООН в Україні.
Конкурс покликаний популяризувати успішну тристоронню співпрацю між секторами та результати такої спільної роботи задля розвитку суспільства. Поділитися історіями можуть представники органів державної влади чи місцевого самоврядування, організацій громадянського суспільства або бізнесу. Про історію необхідно розповісти в реєстраційній формі.
До 21 серпня — грантовий конкурс з організаційного розвитку
Організатор: ІСАР «Єднання».
Обсяг гранту: 1 — 15 тис. доларів.
Може покривати консультації, коучинг, менторінг, організаційний аудит, зовнішню оцінку потенціалу / рівня розвитку організації, тренінг, фасилітацію.
До 30 серпня — конкурс «Сприяння залученню вимушено переміщених осіб до процесу прийняття рішень і посиленню голосу на рівні громади»
Організатор: Фонд «Відродження».
Обсяг гранту: до 1,2 млн₴
Загальний бюджет конкурсу: 12,3 млн₴
До участі у конкурсі запрошують громадські організації, громадські спілки та благодійні організації, які мають сформовані команди, щонайменше річний досвід практичної та системної роботи з ВПО та можуть його підтвердити; мають досвід підтримки або чітке бачення співпраці чи взаємодії з органами місцевого самоврядування.
До 3 вересня — конкурс «Зелене відновлення і сталий розвиток територіальних громад»
Організатор: Фонд «Відродження».
Обсяг гранту: 800 тис. грн — 1 млн₴
Загальний бюджет конкурсу: 10 274 500₴
Конкурс спрямовано на забезпечення «зеленої» складової у порядку денному відновлення територіальних громад із урахуванням різних ступенів наявних у них екологічних потреб і бачення самих жителів, що є пріоритетними завданнями для їхніх громад, і що потрібно для перших і наступних кроків зеленого відновлення після розмінування, знезараження й очищення територій.
До 10 вересня — конкурс «Нові горизонти глобальної України: розвиток співпраці з країнами Азії, Близького Сходу, Африки і Латинської Америки»
Організатор: Фонд «Відродження».
Обсяг гранту: 600 тис. грн — 2 млн₴
Загальний бюджет конкурсу: 32 млн₴
Конкурс спрямований на підтримку зусиль вітчизняних країнознавців, філологів, політологів, комунікаційників, журналістів, зацікавленого бізнесу, діаспори й експатів із вивчення, побудови зв’язків і спільних дій із партнерами з країн Азії, Близького Сходу, Африки та Латинської Америки.
Вакансії
До 7 серпня — менеджер із фінансів, «Екодія»
Центр екологічних ініціатив «Екодія» — це громадська організація, яка об’єднує експертів і активістів навколо ідеї збереження довкілля. Місія — діяти на захист довкілля через вплив на прийняття рішень і розвиток активної спільноти.
До 8 серпня — старший аналітик даних, «Опора»
Всеукраїнська громадська організація «Громадянська мережа “Опора”» — одна з провідних неурядових і позапартійних всеукраїнських організацій громадського контролю та адвокації у сфері виборів.
До 15 серпня — SMM-менеджер, «Навчай для України»
Громадська організація «Навчай для України» (НДУ) працює над тим, аби кожна дитина в Україні могла реалізувати власний потенціал, незалежно від місця народження чи проживання. НДУ є частиною глобальної мережі організацій «Навчай для всіх» (Teach For All), яка обʼєднує більш ніж 60 країн світу та надає додаткові можливості навчання та розвитку.
Розслідувач, Truth Hounds
ГО Truth Hounds — правозахисна організація, яка займається розслідуванням воєнних злочинів.
Фахівець із комунікацій, «Креативна Європа Україна»
«Креативна Європа» — це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного й аудіовізуального секторів. Метою програми є захист, розвиток і промоція європейського культурного та мовного розмаїття та спадщини, а також підвищення конкурентоспроможності та економічного потенціалу сектору культурних і креативних індустрій, зокрема аудіовізуального. Україна стала учасницею програми у 2016 році.
Керівник комунікаційного відділу, «Юридична сотня»
«Юридична сотня» — всеукраїнська правозахисна організація з десятирічним досвідом у сфері військового права (інформування, консультування, захист, аналітика, адвокація, законодавчі ініціативи).
Комунікаційник, «Межа»
Центр демократичних змін «Межа» — громадська організація, що займається просування принципів доброго врядування, запобігання та протидії корупції, залучення громадянського суспільства для прозорого та підзвітного відновлення та сприяння євроатлантичній інтеграції країни.
Менеджер спільноти, Керівник навчального центру (осередку), УАЛ
Українська академія лідерства — освітня інституція, яка вже більш як 9 років займається неформальною освітою для молоді віком 16–20 років. УАЛ сприяє формуванню цілісної особистості, приділяючи увагу інтелектуальному, емоційному і фізичному розвитку.
Режисер монтажу, Ukraїner
Ukraїner — це спільнота й організація, що мовить як медіа 15 мовами про події в Україні, є містком для порозуміння України зі світом і підвищення цінності України всередині. Ukraїner створює мультимедійні матеріали, книжки та формує наративи сприйняття України у світі. Спільнота Ukraїner — це професійна команда менеджерів і спільнота волонтерів.
Інші можливості
Волонтери, Гуманістичний рух порятунку тварин і довкілля UAnimals
Завдання: перевірити, чи доступні для перебування з тваринами укриття у Вінниці, Дніпрі, Запоріжжі, Ірпені, Києві, Кривому Розі, Луцьку, Львові, Одесі, Полтаві, Ужгороді, Харкові та Хмельницькому.
Чат-бот для підтримки неурядових організацій Української волонтерської служби
Допомагає: знайти волонтерів, отримати консультацію чи поширити інформацію про свою ініціативу.
Щоб запропонувати подію, вакансію чи іншу можливість для публікації в цьому дайджесті, пишіть на адресу [email protected] з темою листа «Можливості ОГС».
Колаж: «Детектор медіа»