ДБР заперечує зміну кваліфікації злочину у справі про закупівлі Міноборони у фірм Гринкевича

гринкевич

Державне бюро розслідувань (ДБР) не змінювало кваліфікацію злочинів, вчинених учасниками злочинної організації під керівництвом Ігоря Гринкевича, з моменту повідомлення про підозру.

Як повідомляє пресслужба ДБР, підозри були повідомлені п’ятьом особам у створенні та участі у злочинній організації та у заволодінні чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчиненому в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, злочинною організацією (ч. 5 ст. 190, ч. 1,2 ст. 255 КК України).

"Злочинні дії було кваліфіковано як шахрайство, адже вони зорганізувалися з метою заволодіння чужим майном (коштами) через укладення низкою підконтрольних контрагентів із Міністерством оборони договорів щодо закупівлі товарів, зокрема одягу для військових. У результаті була поставлена продукція неналежної якості, що не могла використовуватись за призначенням, що за кваліфікацією є обманом та зловживанням довірою", – наголошується у повідомленні.

Раніше низка ЗМІ повідомили, що ДБР також розслідувало провадження проти компаній Гринкевичів за ч.5 ст. 191 КК (привласнення, розтрата, заволодіння майном). Однак 16 січня ДБР змінило кваліфікацію у справі на шахрайство (ч.5 ст. 190 КК).

У ДБР також прокоментували розслідування журналістів про те, що дружина Ігоря Гринкевича та колишня наречена його сина Романа – художниця Соня Морозюк – змогли убезпечити від арешту принаймні частину своєї нерухомості.

ДБР стверджує, що наразі, у кримінальному провадженні накладено арешт на нерухоме майно та транспортні засоби львівського бізнесмена, членів його родини – дружини, сина та тещі, двох його співучасників та підконтрольних їм товариств. У відомстві не уточнили перелік майна, яке арештовано.

"Також ініційовано питання про накладення арешту на нерухоме майно нареченої сина львівського бізнесмена та ще одного співучасника", – додали у ДБР.

Як повідомлялося, раніше журналісти з’ясували, що художниця Соня Морозюк, яка називала себе нареченою Романа Гринкевича, у січні передала під заставу за угодами позики дві квартири та галерею у Києві нібито позичивши 6,7 мільйона гривень у своєї матері. Таким чином, нерухомість можна убезпечити від конфіскації на користь держави.

https://biz.censor.net/n3471020

При цьому 11 січня ДБР заявляло про арешт цих об’єктів: у переліку майна, яке для Бюро знайшло Агентство з розшуку та менеджменту активів, прямо згадувалися квартири та галерея Морозюк. Однак слідчі ДБР з невідомих причин не оформили арешт юридично. Відтак жоден з трьох об’єктів нерухомості Соні Морозюк станом на 31 січня 2024 року не арештували.

Раніше за аналогічною схемою Світлана Гринкевич, дружина львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, передала чотири елітні квартири у Києві та Львові під заставу за кредитними угодами, що унеможливило їх арешт. У підсумку Світлана Гринкевич напередодні арешту чоловіка та після нього, віддала під заставу за кредитами всі чотири квартири загальною вартістю близько 29 мільйонів гривень.

У чому звинувачують Гринкевичів?

Наприкінці грудня минулого року ДБР затримало львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича на спробі дати $500 тисяч хабаря одному із керівників Головного слідчого управління ДБР за закриття справи проти його компаній. Суд арештував його з альтернативою внесення застави у розмірі 428 млн₴

Йдеться про кримінальне провадження, порушене за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ.

Вже 17 січня ДБР після суспільного розголосу повідомило Ігорю Гринкевичу і про підозру у справі про завдання збитків Міноборони. При цьому сина Гринкевича Романа після обшуку не затримали одразу, відтак він втік. 22 січня Романа Гринкевича затримали в Одесі.

Саме Міністерство оборони визнане потерпілою стороною у цій справі, підозр чиновникам міністерства, які ці закупівлі погоджували, поки не вручали, визнавав директор ДБР Олексій Сухачов.

За даними правоохоронців, компанії бізнесмена уклали 23 договори на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд₴ Згідно з проведеними експертизами, державі завдано збитків на понад 934 млн₴

Міністерство оборони на тлі скандалу розірвало всі контракти з компаніями Гринкевича — останньою стала "Трейд лайнс рітейл", контракт з якою уклали наприкінці минулого року. А дружина Гринкевича, професорка Світлана Гринкевич, звільнилася з Львівської політехніки.

Автор: Михайло Орлюк