Коли тернопільські волонтери будуть звітувати за грошові донати від людей?

Читать на русском

Коли тернопільські волонтери будуть звітувати за грошові донати від людей?

Коли тернопільські волонтери будуть звітувати за грошові донати від людей?

Волонтером може бути лише чесна та відповідальна людина, адже нерідко люди віддають волонтерам останні кошти, щоб вони закупили й відправили на фронт необхідні речі для їхніх рідних. Тому довіра до волонтерів базується на їхній відкритості. У тому числі, як часто і детально вони звітуються за кошти, які їм донатять люди, або за гуманітарну допомогу.

Оприлюднення звітів за витрачені кошти та допомогу – це те, що 100 % має робити добросовісний волонтер. Бо волонтер не купує товари за власні кошти. Волонтер не передає потребуючим вироблені власними руками товари.

Яскравим прикладом справжнього волонтерства є тернопільский підприємець Ігор Хома. Він у відео-режимі в реальному часі звітує за кожну отриману копійку перед людьми. Відкрито та публічно.

різне qhtidqdiqqtidreant

Чомусь це не стосується тернопільських волонтерів, вони живуть у свої «мильній бульбашці» і деколи розповідають про отримані кошти від людей. . Вважають, що їм не потрібно звітувати.

Що маємо у Тернополі?

Проаналізували соцмережі найактивніших тернопільських волонтерів. Принаймні тих, що активно пікетують міську та обласну раду Тернополя. Зокрема це активістки-волонтери Любов Атласюк, Ольга Тимошенко, Ольга Караванська-Гордзій.

різне

Любов Атласюк жодного разу не надала не лише детальний, а й будь-який звіт по людським коштам. Жодного скріну по отриманим коштам на банківській карті.

Ольга Тимошенко – подякувала за донати по одному лише збору на суму 148 988₴, але виклала скрін з банківської карти лише на 600 грн!!! (на шістсот!!!! гривнів)

Ольга Караванська-Гордзій – жодного разу не прозвітувала хоча б по одному зі зборів.

Ніхто не хоче применшити важливість самовідданої роботи українських волонтерів. Але «маємо що маємо»

Чому окремі тернопільські активісти-волонтери не звітують?

Складно відповісти однозначно. Бо в принципі саме слово волонтер означає, що людина працює безкоштовно. Але більшість тернопільських волонтерів – це так звані колишні професійні активісти (активістки), або тимчасово безробітні або фізичні особи-підприємці.

Але жити за щось треба. Можливо тому волонтери-активісти не поспішають публічно оприлюднювати звіти, скільки вони отримали коштів від людей, скільки гуманітарної допомоги від українських та закордонних благодійників. Простіше просто засвітитися у соцмережі в руках з 1 дроном, який відправляють на передову. Все, роботу виконав.

Висновок.

Зважаючи на велику кількість кримінальних справ щодо махінацій з гуманітарною допомогою, з використанням волонтерами свого положення для заволодіння благодійними коштами, вони мають звітувати. Для прикладу, на Тернопільщині зараз розслідують 5 справ про шахрайство з гуманітарною допомогою. Загалом по Україні кількість таких справ вимірюється тисячами.

Збір гуманітарки (коштів) – прийняття гуманітарки (закупка) – відправка потребуючим – звіт. Так працює система волонтерства в усьому світі. Так ця система має працювати у Тернополі.

Автор: Родіон Скрипченко