Росія розпочне блокаду в Чорному та Азовському морях

Експерти твердять, що Росія заблокувала судноплавство на великих ділянках уздовж українського узбережжя Чорного та Азовського морів.

Об этом сообщает Преступная Россия

Про це йдеться на facebook-сторінці керівника організації "Інституту Чорноморських стратегічних досліджень" Андрія Клименка.

"Не хочемо ніякої паніки, але це дуже схоже на підготовку до чогось на кшталт "морської блокади" українських портів.

Чорне море в північно-західній частині перекривається до межі територіального моря України (12 миль – морський кордон), в Азовському – від узбережжя окупованого Криму до узбережжя Краснодарського краю" — написав Клименко.

Експерт додає, що російське військове командування заборонило судноплавство в цих ділянках через нібито заплановані артилерійські та ракетні навчання їхнього флоту.

Заборона почне діяти о 23:00 (за київським часом) 13 лютого і заявлений кінець – 23:00 (за Києвом) 19 лютого.

За словами Клименка, Росія раніше не блокувала такі великі ділянки, через які проходять важливі морські шляхи до українських портів.

Нагадаємо: 8 лютого Росія перекинула загін великих десантних кораблів із Середземного до Чорного моря для участі в "планових" військових навчаннях.

Наприкінці грудня американські журналісти з посиланням на джерела в розвідці повідомляли, що російське вторгнення може початися з морського узбережжя.

Міністерство оборони України в грудні повідомляло, що Росія блокувала морські шляхи в Азовському морі через подібні "планові навчання" військового флоту. Тоді росіяни заборони судноплавство в 70% акваторії Азовського моря.

Росія заборонила прохід суден на ділянках, виділених червоним — МАПА: ІНСТИТУТ ЧОРНОМОРСЬКИХ ДОСЛІДЖЕНЬ


Источник: Собеседник