Виробників зобов’яжуть писати про свій продукт правду

Об этом сообщает interesu.in.ua со ссылкой на СМИ.

В Україні вводять європейський стандарт маркування продуктів харчування. Згідно з новими нормами, правила до викладення інформації на етикетках продуктів стануть жорсткішими.

Передбачається, що цей закон спростить торгівлю між Україною та Євросоюзом.

Співавторами є більшість членів аграрного комітету. Законопроект розроблено з метою приведення українського законодавства у відповідність до положень численних регламентів та директив Євросоюзу у цій сфері.

Прийняття цього документа сприятиме гармонізації законодавства України із законодавством ЄС та виконанню зобов’язань України у сфері санітарних та фітосанітарних заходів у рамках Угоди про асоціацію.

Також прийняття закону дозволить підвищити рівень захисту здоров’я та інтересів споживачів шляхом надання всієї необхідної інформації для здійснення ними свідомого вибору харчових продуктів. Окрім того, законом запроваджується відповідальність операторів ринку харчових продуктів за введення споживачів в оману. За порушення нових правил маркування з виробників можуть стягнути до 60 тисяч гривень штрафу.

В ухваленому законі такі нововведення:

– для літер на етикетках визначили розмір. Вони стануть більшими відсотків на 10%;

– на етикетці обов’язково писатимуть, чи розморожувався продукт;

– окремим шрифтом чи кольором позначатимуть складники, що можуть викликати алергію;

– у заморожених товарах вказуватимуть не лише загальну масу продукту, а ще й масу льоду у ньому.

Крім того, за новим законом товари на вагу, які розкладені на прилавках, також мають бути промарковані. Необхідно вказати інформацію, скільки після відкриття упаковки продукт може зберігатися. Якщо такої інформації немає або ж маркування не зрозуміле, можна скаржитися, і за це покарають.

Саме за такими правилами етикетки штампують у Європі, запевняють народні депутати.

Сам закон вступить у силу після опублікування і почне діяти через півроку.Джерело статті: “http://www.gazeta1.com/statti/vyrobnykiv-zobov-yazhut-pysaty-pro-svij-produkt-pravdu/”

Вход

Меню пользователя

 

ПОДРОБНОСТИ ДНЯ - главное о главном

Каждый день в мире и в Украине происходит тысячи событий. Каждый день огромный поток информации сметает все на своем пути. Надо остановиться и отфильтровать этот поток. Сайт Подробности дня сделал это за вас — у нас только главное о главном. Без мишуры, воды и спама.

Все самые важные события — только в Подробностях дня. Это означает, что то, что вам просто необходимо знать мы расскажем и покажем со всеми подробностями, но в пределах разумного. Ведь мы пишем о главном только главное, ничего лишнего.

Как писал когда-то Кьеркегор: «Дьявол прячется в деталях». Именно этого дьявола к вам мы и не подпустим. Потому что углубляться в несущественное — не наша задача. Подробности дня — это тот минимум, необходимый любому думающему человеку.